| pspspsps a întrebat:

Imi place de un baiat, acre mai e placut de o fata. Acel baiat da totusi semne ca m-ar placea, zambindu-mi si tot timpul raspunzandu-mi la intrebari, cu cealalta fata insa nu-i asa. Ei nu-i rasp mereu la intrebari si nu-i prea zambeste, iar fata aceea il enerveaza mereu. Si eu il enervam cand nu-mi placea de el, dar acum, de cand il plac, nu il mai enervez. Si el stie ca il plac si eu si fata aia. Rasp la cateva intrebari, va rog:

1. Ce semne ar trebui sa-mi mai dea el ca ma place? Cred ca ati cam inteles cum e el. Mai tacut, destept si arata foarte bine.
2. Credeti, din ce v-am spus, ca el ma place?
3. Daca nu ma place, cum sa-l fac sa ma placa?

Multumesc. Funda la rasp care ma ajuta cel mai mult!

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Buna. 1: Daca acorzi atentie baietilor poti identifica niste indicii ca este interesat de tine.: Baietii sunt in general vizuali prin natura lor. Daca este interesat nu va fi capabil sa-si tina prea mult privirea departe de tine. Fie ca este atras de felul in care arati, fie ca este interesat de modul cum esti imbracata sau de miscarile tale, va simti nevoia sa se uite. Poate chiar sa se indragosteasca la prima vedere.este un indicator ca cineva te place. Daca il surprinzi ca se uita la tine si zambeste cand privirile voastre se intalnesc exista o mare probabilitate sa te placa. Daca o face o singura data s-ar putea sa fie doar prietenos, daca o face de doua sau mai multe ori, e interesat. Daca tipul e timid sau introvertit este posibil sa se uite in alta parte cand il surprinzi ca te privea. In acest caz indiciul este miscarea brusca a capului pe care o face cand se intoarce sau ochii care isi schimba subit traiectoria. Exista posibilitatea ca un baiat sa se comporte ca si cum n-ai exista cand esti in preajma lui si sa fie foarte interesat de tine. Asta se poate intampla din cauza ca atunci cand esti in preajma sa fie foarte intimidat de tine. Unii baieti nu stiu sa-si arate sentimentele sau poate nici macar nu-si inteleg sentimentele. Altii vor sa-ti spuna ca le place de tine dar pur si simplu nu stiu cum exceptand acest caz, cand te tachineaza. In timp ce te pot enerva aceste actiuni, intelege ca poate fi o forma de atentie. Ai putea sa-i raspunzi si tu la fel, e o metoda buna de flirt.Concluzia:Il placi si nu stii care e primul pas? Zambeste-i si vezi daca iti raspunde. De aici iti dai seama daca merita sa- i acorzi atentie si timp, sau ramai deschisa sa-i observi si pe ceilalti din milioanele de baieti.
2: Vrei sa stii daca te place sau nu? Ia-ti timp si priveste-i actiunile si comportamentul. Ai putea descoperi indicii pretioase. Invata sa-i citesti limbajul non-verbal. Daca vrei sa fii sigura il poti chiar intreba dar ai grija cum o faci. Foloseste umorul si intrebarile indirecte. Indrazneste!

3: daca nu te place... nu te place nu il poti forza sa te placa. suna cam aiurea asta cu " sa il fac sa ma placa". daca nu e el va fi altul si tot asa.
succes, draga mea! funda?

4 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Mersi pentru fundita acordata. kiss

| pspspsps explică (pentru madyddd):

Cu placere draguta :*

| ghiCIne a răspuns:

Iti voi raspunde tot prin intrebari, ca doar tu stii raspunsurile:
Complimente iti face?
Nu ti-a propus niciodata sa iesiti undeva?

Probabil te place, dar nu stie cand sa faca pasul sa-ti marturiseasca asta.
Probabil ca nu e prea sigur ce trebuie sa faca, sau doreste sa fie mai sigur pe situatie. daca se merita sau nu, daca n-o sa-l refuzi.
Poti afla de la el intrebandu-l ce anume apreciaza la o persoana, ai putea sa-i faci si tu complimente din cand in cand. Cui nu-i place sa fie laudat?
Asa va observa ca il apreciezi pentru ce este el.
De asemenea, intrebandu-l, ca de exempu, cu ce persoane se intelege cel mai bine ai putea afla daca si tu esti inclusa in acea categorie.
Vezi ce aveti in comun, si aminteste-i ce.
Doar nu arata prea exagerat ca-l placi. si asta l-ar putea departa de tine.
Bafta!winking

| DiiiiaNaa a răspuns:

1.POi ar trebui sa fie foarte rusinos si sa bata mai tot timpul apropouri, pe mine ma intreba tot timpul baieti dac am treaba sau cv planificat cred ca si asta e un semn nu?
2Da Cred 3Poi date la el invita-l in oras cerei informati de ex nr de tel id etc. Pune pe cineva sa te inpinga in el