| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat care are 19 ani(eu am 15). Ma simt foarte bine cand vorbim, ma face sa rad si imi place de el. Dar e genul fustangiu care sta cu una dar vorbeste cu altele.Incerc sa fiu rezervata in privinta lui doar ca stie foarte bine cum sa imi vorbeasca ca sa ma faca sa ma simt bine si imi place felul lui de a fi, de a gandi. A vrut si el sa fim impreuna dar am refuzat.Eu sunt o fire mai retrasa si foarte diferita fata de el.Cum as putea sa-mi dau seama daca pentru el este totul o joaca, o distractie sau chiar vrea sa ne cunoastem mai bine? Funda garantat!kiss

Răspuns Câştigător
| l1t7leb0y19 a răspuns:

Buna seara :-)
In primul rand, trebuie sa ai grija la baietii mai mari! Baietii se bazeaza mult pe logica, iar fetele pe sentimente.De obicei baietii mai mari au tendinta sa suceasca mintile fetelor mai mici ca ei pentru ca sunt usor de manipulat, si sunt mai naive la o varsta mai mica decat ei! Mai ales pentru ca voi fetele va bazati mai mult pe sentimente decat pe logica. Daca el e genul fustangiu, mai bine ramaneti doar prieteni.Nu iti irosii timpul cu astfel de persoane prea mult. Daca stii "istoricul" unei foste relatii de-a lui,si chiar isi merita titlul de "fustangiu", atunci nu mai pierde timpul cu astfel de persoane! Nu merita atentia ta! Si cel mai bine, daca chiar vrei sa incepi o relatie cu el, esti libera sa faci asta happy Insa nu uita ce ti-am spus big grine obicei baietii mai mari au tendinta sa suceasca mintile fetelor mai mici ca ei pentru ca sunt usor de manipulat, si sunt mai naive la o varsta mai mica decat ei!
1) Toata lumea e de acord ca iubirea neconditionata e singura iubire ce merita traita. Si totusi in practica, iubirile oamenilor sunt de tot felul numai neconditionate nu. M-am decis sa dau o mana de ajutor in privinta asta happy Am sa dau un pont azi de aplicat practic in iubirea neconditionata. Daca e primit bine, am sa dau mai multe. Deci.

Pontul 1 pentru iubire neconditionata APLICATA: O personalitate alfa, barbat sau femeie, nu are nevoie de validare si de confirmare a iubirii. Ca si exercitiu, de azi nu iti vei mai intreba niciodata persoana iubita unde a fost si ce a facut in afara de cazul in care persoana respectiva preia initiativa si iti povesteste unde a fost si ce a facut. La inceput poate e mai greu dar apoi vei vedea cum creste de 10 ori calitatea iubirii ce o ai. Scapa de slabiciuni, de nevoie de validare, de nevoia de a compensa pentru nesigurantele tale personale, de nevoia de a stii si a controla. Asta e un prim pas spre puterea personala. Esti si ai totul deja.
Cand iubesti... OFERI
Cand esti atras de ceva... VREI!
Daca doresti sa aflii mai multe, te ajut cu mare placere, id-ul meu e star_child2011@yahoo.com
Iti doresc o seara superba in continuare si mult succes in tot ce faci!

2 răspunsuri:
| ady_5081 a răspuns:

Mai uite asa sta treaba asa sunt si eu cu fetele si recunosc ca vreau doar sa leo pun le caut punctele slabe si dupa le fac cum vreau eu numai din vorbe

| cretscretscrets a răspuns:

Hei, asa gandeam si eu inainte.am 14 ani, iar prietenul meu 17.asa era si el inainte. avea cate 3-4 iubite.in acelasi timp...dar, el nu mai e asa:d suntem impreuna de 2 ani si totul e bine.ideea e ca, ar trebui sa-i dai o sansa.o sa vezi in timpul relatiei ce are de gand si cat de fidel este.