| maria_6679 a întrebat:

Sunt o fire mai retrasa si aproape la nici un baiat nu ii place de mine din aceasta cauza? Ce as putea sa fac in privinta asta pentru ca m-am cam saturat de aceasta situatie neplacuta?

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, stai linistita ca toate la timpul lor; daca asa e felul tau de a fi n-ai ce face;
Nu trebuie sa te schimbi pentru cineva, sa fi tu insuti, sa fi naturala ca cine te place, te va placea si te va accepta asa cum esti, in plus unor baieti la plac astfel de fete.
POate nu ai incredere in tine, dar sa stii ca ce e al tau e pus deoparte, sa nu crezi ca nu vei intalni un baiat care sa te placa exact asa cum esti, vei gasi, fi sigura! Fi optimista si gandeste pozitiv, comunica cat mai mult si ai sa vezi ca totul va fi bine. POate nu ai intalnit inca baiatul potrivit dar nu iti face griji.

| gheorghita a răspuns:

Sa incepi sa vorbesti sa iti spui mereu parerea si daca ai ceva in cap si spui : Nu trebuie sa zic. nu da inapoi spune!

| tim a răspuns:

Deci nu fac parte din categoria,, psihologi" nici,, profesori de viata", asa ca sfatul meu e sa fi asa cum esti, tupeul nu-ti aduce un baiat bun ci mai degraba un,, lingau" care te va face doar sa suferi. ai rabdare, totul se rezolva de la sine mai bine decat daca te prefaci sa fii ca celelalte fete. eu fiind baiat, daca imi place o fata poate sa fie ea cat o fi de retrasa, ca tot o abordez.

| luna_1817 a răspuns:

Pai un singur lucru...stai mai mult in preajma fetelor mai tupeiste, mai nebunatice.cand un baiat iti zambeste, zambestei si u, vb cu ei chiar daca iti este rusine(sa zic asa)ti-ai dat si tu seama ca nu este deloc ok sa fii retrasa, nu ai nimic de castigat, doar de pierdut.fii mai tupeista, sa vezi ce bine o sa fie si apoi o sa te simti si u binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu am fost asa dar vezi m-am schimbat spunanduni parerea si multe alte chestii dar acum am toti baietii la mana adica au vrut multi sa stea cu mine dar acum realizez ca toti sunt doar niste adunaturi de porcii care mereu incearca sa ma impresioneze

| raulinho0805 a răspuns:

Si eu sunt ca u numai ca sunt baiat cum facem sa ne cunoastem?