| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU. As avea si eu o intrebare ( va rog sa nu o luati in bataie de joc ). Mie imi place de un baiat. El este cu un an mai mare ca mine. Eu stau cu colegii lui, asa ca ne-am imprietenit. Ne cunoastem, zic eu, destul de bine. In aproape fiecare seara stau in parc cu colegele lui, si implicit si cu el. Cateodata mai vorbim pe facebook. Nu stiu de ce am impresia ca si el ma place. Se uita la mine cu o privire calda, ma ajuta si ma face tot timpul sa rad. Se poarta mai politicos cu mine decat cu alte fete. Si unei alte colege ii place de el, iar ea i-a zis, dar el nu a acceptat sa fie impreuna cu ea, spunandu-i tot felul de motive. Si am ajuns la intrebare : cum sa-i spun ca-l plac? Eu sunt o fire mai timida. Sau cum sa-mi dau seama daca ma place sau nu?

Multumesc ca ati citit pana aici.

2 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Pai iti dai seama prin niste semne, daca vrea sa vorbeasca mult cu tine si tot felul de alte chestii, toate fetele isi dau seama daca cineva le place happy
Spune-i pur si simplu, nu ai nimic de pierdut...asa am facut si eu si am aflat ca si el ma place si m-a invitat si afara..deci, fa-o si tu ca n-ai nimic de pierdut :*

| DanaFlorentina2002 a răspuns:

Intreaba-l