| κίllą a întrebat:

Imi place de un baiat care are 20 de ani, 5 ani diferenta intre noi. El stie ca il plac, i-am zis asta. El fiind la facultate acum, avand sesiune, diferite proiecte, nu prea vorbim. Nici pe mess nu mai are timp sa intre. Cand se intampla sa intre, rareori in perioada asta, vorbim deschis, se poarta frumos cu mine, imi da sfaturi, e ca un frate mai mare pentru minehee hee Lam cunoscut pe mess, i-am luat id-ul de la verisoara lui, care e o prietena de-a mea. Vorbim cam de un an. Prietena nu are. De multe ori am ajuns la discutia:,, varsta"...totusi nu i-am propus niciodata sa fim impreuna. De multe ori mi-a spus ca ma asteapta sa mai cresc 2 sau 3 ani. Eu nu stiu daca chiar vorbeste serios, pentru ca el isi cam permite orice fatahee hee de ce sar uita la mine. Dar el nu e un baiat care sa se joace cu fetele, sa le faca sa sufere, sau in cel mai rau caz sa-si bata joc de ele. Pentru mine e baiatul perfect, dar nu stiu daca chiar vom fi impreuna, eu asi accepta sai fiu prietena oricand, dar el spune, sa mai cresc 2 ani. Sunt de acord sa astept, dar oare va fi de folos? Daca el isi permite aproape orice fata, de ce e dispus sa ma astepte pe mine? Nu sunt sigura, ma place sau nu?

Răspuns Câştigător
| dya_4589 a răspuns:

Complicata poveste, dar cum zic americanii "been there, done that" (si diferenta era chiar mai mare).
5 ani nu e chiar mult, e chiar ideal (am citit asta undeva, dar daca te gandesti bine chiar asa e - fetele se maturizeaza mai repede decat baietii.), insa el la 20 de ani mai vrea si alte lucruri, si poate te considera inca pream ica pentur asa ceva. Daca a zis vca te asteapta sa mai cresti, poate chiar tine la tine (oricum daca e asta o sa o vezi in timp).
Si crede-ma chiar e ocupat, mai ales acum in sesiune, eu una abia astept sa scap... poate dupa ce se va mai dezocupa va avea mai mult timp sa vorbeasca cu tine.
Eu zic ca incercarea moarte n-are si daca nu iese, macar ai incercat... ceea ce cred ca e mai bine decat sa regreti ca nu ai facut asa.

10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Baiatul are dreptate, esti prea mica, esti minora, la varsta asta cea mai importanta problema care trebuie sa te preocupe este scoala. Pune mana si invata, cand ai o ocupatie si stii ca el te asteapta 3 ani trec in zbor.Atunci vei fi majora, vei avea alta viziune asupra vietii si daca intre voi vor exista aceleasi sentimente nimeni si nimic nu va putea sta in calea fericirii voastre.Respecta decizia baiatului si atunci si el te va respecta pe tine.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

In felul lui are dreptate poate pentru el esti inca mica, lasa-l nu te mai gandi la el. daca ar vrea sa stea cu tine e bine daca nu nu...stie el cauza

| EUSIATIT a răspuns:

Esti naiva. crezi ca nu are prietena? te asteapta pe tine?/ce te ia de crescut.nu mai crede prostii poate doar sa poata profita dra vrea sa fii majora ca sa nu l reclami. CUm poti crede ca la 20 de ani nu are prietena [e] e student? si tu nu ai terminat nici gimnaziu Off voi copile indragostite.

| JesterRO a răspuns:

Daca a spus ca ar vrea sa te astepte inseamna ca e evident ca te place. El e doar ingrijorat de faptul ca daca va cuplati acum, apoi peste cativa ani tu ii vei spune ca nu ai experienta si cu alti baieti, sau cu relatiile in general si vei vrea sa te desparti de el ca sa iti traiesti viata, sa te distrezi. Fie ca ti se pare absurd ce-ti spun acum si poate nu intelegi, crede-ma ca asta e singurul motiv, si daca nu ai incredere, il poti intreba chiar pe el asta, vorbind deschis cu el.

| asdgfhresry a răspuns:

Dar poate tine mult la tine. Adica nah, poate nu-i plac toate prefacutele sau cele de varsta lui care sunt mai... altfel. Poate el te vrea pe tine, adica poate a vazut in tine o personalitate care ii place. Este ceva diferenta intre voi, dar cum stie toata lumea, in dragoste nu conteaza varsta. Dar poate o sa va intalniti, si poate nu te va astepta, si va realiza ca ii place mult de tine. Pana atunci mai descopera calitatile si defectele lui. Oricand poate aparea ceva nou la o persoana. Vorbeste cu el, tine legatura, si da-i impresia doar ca iti place de el. Succeshappy

| silver19 a răspuns:

Da sunt sigur ca si el te place, de exemplu nici mie nu-mi plac prefacutele sau una care ar face orice sa iasa in evidenta, pur si simplu nu le mai suport fiindca nu se merita! asa si el, daca zici ca e la facultate inseamna ca vrea sa ajunga cineva dar poate ar trebui sa vorbesti cu el si sa-i spui ca nu poti sa astepti atata timp...adica nu stiu, asa cred. bafta...

| adria1967 a răspuns:

Daca i ai aratat ca il placi, acum vei aplica metoda indiferentei cu cat esti mai indif, el te va observa, barbatilor nu le plac femeile insistente, cu cat vei fi mai indif. il vei cuceri

| clo9ryna a răspuns:

Lasa-l, nu te mai gandi la el e mult prea mare pentru tine dar dac tot nu poti sa il uiti incearca sa il cuceresti. Bafta

| lemonlollipop a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-i zici intr-un mod mai simptaic ca il placi. Daca nu e genul care sa raneasca fetele, atunci ori o sa vrea sa fiti impreuna, iar daca nu te place, oriqm veti ramane prieteni.
Dar eu daca as fi in locul tau i-as spune ce simt...nu cred ca ai ce sa pierzi. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred ca te place dar poate ca vre a sa te protejeze de raul care ti lar putea FACE DIN DRAGOSTE