| tocxsickid989toxic a întrebat:

Imi place de un baiat care e cu 2 ani mai mare decat mine. (eu sunt a7a, el a9a). Lui i-a placut mai demult de o fata care l-a refuzat, si de atunci am inceput sa vorbim din ce in ce mai des. Mi-a zis ca sunt de 1000 de ori mai draguta decat fata de care i-a placut si ca am poze frumoase pe facebook. El pleaca la tara pentru 4 zile, si mi-a zis ca o sa ii fie dor de mine. L-am intrebat daca acolo are internet, si a zis ca nu, dar ca are mesaje. Si mi-a cerut numarul de telefon ca sa vorbim prin mesaje :3
Nu stiu daca ma place sau nu, dar am auzit de la niste prietene cum ca el se da la toate fetele. Voi ce credeti, am sanse?

7 răspunsuri:
| NuMaContrazice a răspuns:

O Doamne, nu-mi zii ca-ti place de el ca ti-o zis ca ai poze frumoase pe facebook! rolling on the floor

| DavidOsam a răspuns (pentru NuMaContrazice):

Poate-i place de el pentru ca i-a dat like la poze. Dragoste la primul like.

| Kriss96 a răspuns:

În primul rând trebuie să-l cunoşti bine şi să-ţi placă cu adevărat de el. Mă refer la ceea ce este. La caracter. Dacă e doar frumos şi prost de dă în gropi sau e un golan nu e bine. Dacă îl placi doar pentru că ţi-a zis că eşti drăguţă şi ai poze frumoase iar nu e bine. Apoi observă-i comportamentul. Vezi cu ochii tăi dacă el chiar se dă la toate fetele. Poate e o minciună. Eu cred că te place. Dar ai grijă să nu fie un golan care se dă la toate fetele.

| Alice789 a răspuns:

Doar din informatiile astea nu imi pot da seama daca el e sincer sau nu. Pare sa te placa, insa ar trebui sa vezi cu ochii tai.
Daca chiar iti place de el, vorbeste cu el in continuare si vezi cu ochii tai daca prietenele tale au dreptate sau nu, adica alica strategia "nevinovat pana la proba contrarie":considera-l ok pana cand ai dovezi care sustin opusul.

| BubblegumPrincess a răspuns (pentru DavidOsam):

Ce urmeaza? Casatorie la primul comentariu? :/

| DavidOsam a răspuns (pentru BubblegumPrincess):

Vrei sa fii sotia mea?

| BubblegumPrincess a răspuns (pentru DavidOsam):

Imediat! :*