| bobolina27 a întrebat:

Am vesnica problema...baietii!
Am 17 ani si cred ca m-am "indragostit" de un tip de bani gata de 22 de ani,hai sa-i spunem "L". Il stiam, oarecum de pe facebook, dar nu vorbisem cu el niciodata fata-n fata pana acum 3 saptamani cand am fost in club si el statea la masa alaturata. In timp ce dansam,el a vrut sa treaca pe langa mine si m-a lovit din greseala. Si-a cerut scuze,am facut cunostina,mi-a cerut numele de pe facebook, i-am zis cum ma numesc si am continuat cu "dar probabil o sa uiti pana maine" pentru ca era beat asa ca mi-a cerut nr de telefon. I l-am dat, iar cam peste 10 minute mi-a dat mesaj ca i-ar placea sa ma cunoasca mai bine, daca se poate si daca pot iesi putin cu el pana afara, iar eu am acceptat.Cand am intrat in masina lui mi-a pupat mana,ca un adevarat domn,ne-am plimbat putin, mi-a facut sute de complimente si ne-am petrecut cateva ore bune unu-n compania celuilalt, iar apoi m-a condus acasa.Asta s-a intamplat intr-o sambata, iar apoi am tot vorbit prin mesaje si la telefon pana joi cand am iesit din nou cu un grup de prieteni la o terasa.Am stat cam o ora acolo,iar apoi am plecat doar noi doi ca sa mai vorbim... imi parea un om asa rece si fara sentimente,dar cand se uita la mine si-mi vorbea era parca alt om. Ma pupa pe frunte,ma tragea de obraji, de nas, iar cand nu era-n preajma mea sau erau mai multi era destul de rece.( El tocmai cu 4 luni in urma iesise dintr-o relatie de 5 ani si poate asta era motivul. Fata aceea-l ranise mult si poate-i e frica sa-si deshida sufletul). Am continuat tot asa sa vorbim prin mesaje,la telefon si la fix o saptamana mi-a zis sa iesim iar si am acceptat.(El mai are un frate cu un an mai mic decat mine si e cu mine la liceu si aflase de noi si mereu cand ma vedea striga dupa mine ca sunt prietena lui L sau ma intreba ce face L. ) Cand m-am intalnit cu L mi-a spus ca l-au intrebat niste persoane daca e prietenul meu si daca am zis eu ceva si i-am povestit ca fratele lui tot striga dupa mine si a zis ca o sa discute el cu fratele lui pentru ca nu vrea sa afle lumea de noi o perioada ca sa nu se bage intre noi si i-am dat dreptate pentru ca nici eu nu voiam,dar fratele lui nu a incetat. Acum o saptamana ma trezesc cu mesaj de la el in care-mi zicea ca nu vrea sa mai vorbeasca cu mine pentru ca am hotarat sa nu stie lumea despre noi si eu ce fac,dar eu chiar nu zisesem decat celei mai bune prietene,dar nu m-a crezut. Am mai incercat acum cateva zile sa-l caut,i-am lasat un mesaj pe facebook,dar nu mi-a raspuns,iar aseara am fost in club special sa vad daca o sa fie si el si a fost, a stat la masa alaturata si se tot invartea pe langa mine, ba chiar era cu cel mai bun prieten al lui la 3m de mine si mi-a facut semn ca ma pupa si eu am ras ironic si nu l-am baga in seama, apoi se tot dadea la una chiar acolo langa mine si se mai uita uneori si la mine, dar ma faceam ca nu-mi pasa si ca nu-l bag in seama.Mai tarziu a venit la mine cu inca 2 prieteni si m-a luat de mana si mi-a zis sa fac o piruieta,dar l-am refuzat si am plecat de acolo,dar nu am scapat de el si pana la urma am facut o piruieta si mi-a spus ca sunt frumoasa si i-am multumit,apoi pe unde eram eu era si el, se uita la mine, dar nu ma baga-n seama. Ce credeti? Poate ma place si el putin?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,de placut te place,daca doar asta te intereseaza,dar te place ca pe un premiu cu care e poate mandri in fata lumii.
E proaspat iesit dintr-o relatie si,din ce ne povestesti aici,are ciudateniile lui,explicabile intr-un fel.
Nu ti-as fi raspuns,dar intrebarea ta de aici,asa cum ai pus-o,contine declaratia ta clara ca te-ai indragostit de el si ti-ai pus multe sperante in el,ca sa fii fericita.
Si sfatul meu este sa fii putin mai realista.
Nu ca n-ar fi posibila o relatie,dar asa cum stau lucrurile acum, tu vei suferi mult.
El se va distra efectiv, incercand sa uite vechea lui relatie.
Si n-ar fi drept pentru tine.
Intelegi?
E dreptul tau sa fii iubita asa cum meriti, de un baiat care sa-ti poata aprecia toate calitatile si care sa se simta extraordinar de norocos ca te-a intalnit, poate cel mai norocos din lume!
happy

14 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

În cluburi e puţin probabil să obţii de la cineva un plăcut real, bazat pe calităţile tale morale...
Îi place cum arăţi şi cam atât. Nu e interesat de persoana ta din alte puncte de vedere, după cum vezi.
Ignoră-l...

| neutrino a răspuns:

Putin.

Răspuns utilizator avertizat
| NameHarris a răspuns:

Inafra de ''bani gata si de maisna'' nimic altceva esti pe interes sa moara cipilanlaughing)

| bobolina27 explică (pentru NameHarris):

Nu,nu sunt pe interes. Am subliniat ca e de bani gata pentru ca eu nu sunt happy daca nu ma poti ajuta cu un sfat, stai in banca ta si nu iti arata prostia

| NameHarris a răspuns (pentru bobolina27):

Pai dupa cate am inceles la-i cunoscut in club era beatwinkingDupa parea mea cam slabe sane sa te placa sau sa aiba o relatie cu tinewinkingDupa parerea mea la bautura toti se gandesc sa combine pe una si sa ajunga la niho niho si dupa aceea liber dar pentru ca tu nu te-ai lasat a reununtat la tine isi va cauta altawinking Asta cred eu depre combinatile la betielaughing)Sunt baiat am 19 aniwinkingSi eu cam asa procedez'_winkingLovitu din gresal este un pretest sa se bage cu tine in seama.Bafta!

| piticelm a răspuns:

Si crezi tu ca dupa o relatie de 5 ani, il intereseaza pe el de alta?laughing)Te inseli. Dupa 5 ani, vrei doar sa faci gelos/geloasa, persoana cu care ai fost.Nu-ti arde de altcineva.Doar pentru amuzament sau uitare.Nu prea cred ca ai sanse, el inca se gandeste la fosta si cine stie, poate se vor impaca.

| Iyulia3712 a răspuns:

De placut, clar te place, dar ii e rusine cu tine intr-un fel (se cunoaste ca e băiat de bani gata) daca era un tip normal cu inima putin mai calda, probabil nu intrerupea orice legatura cu tine doar pentru că lumea nu voia sa stie ca sunteti prieteni. Părerea mea este ca ar trebui sa nu-l mai bagi in seama(daca poti bineînțeles) pentru ca, chiar daca tine vreun pic la tine, te asigur ca telatia nu o sa mearga, iar apoi cel mai probabil vei suferi mai mult (asta daca veti ajunge intr-o relație pentru ca la cum l-ai descris pare interesat doar de el însuși si de propria imagine). In fine eu cred ca nu ar trebui sa te incurci cu el si sa încerci sa il uiti pe cat posibil, pentru ca oricum odata si odata o sa te raneasca si daca pui suflet, o sa doară si mai tare.

| pilifalexandru a răspuns:

Doamne, adolescentii astia laughing
De placut te place, dar nu emotional ci fizic, posibil ca de gand numai este intr-o relatie se simte putin sigur si simte nevoia sa aiba pe cineva, adica mai pe scurt vrea ca o fata frumoasa sa-i tina de urat.
Parerea mea cauta pe cineva pe care sa-l poti iubi si care sa te iubeasca.

| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

Daca vrei o relatie de durata nu-ti recomand. tipii "de bani gata" isi iau ce femei vor si cate vor. sa nu te crezi cea mai buna din lumea asta deoarece nu exista

| bobolina27 explică:

Va multumesc din suflet tuturor pentru ca m-ati ajutat. Am hotarat sa-l uit si sa-mi vad de viata mea pentru ca riscam sa ma indragostesc si nu ar fi fost in regula pentru mine.

| emiliasieu a răspuns:

Da te place. Din ce mi-ai zis tu se si observa ca te place!