| lullaby57657 a întrebat:

Imi place de un baiat cu 3 ani mai mare decat mine, dar cum sa-mi dau seama daca ma place ca nu am curaj sa il intreb.

Răspuns Câştigător
| corina10 a răspuns:

Este simplu. daca nu poti sa vorbesti cu el verbal de ce nu o faci in scris? fa rost de id-ul lui(daca nu il ai) sau de facebook, hi5, orice si de acolo incepi sa vb cu el normal...adica buna ce faci chiestii din astea apoi intreaba-l daca are prietena...incearca sa bati un apropo ceva gen:eu nu am prieten ink caut un baiat asa cam ca tine, app esti dragut nu am observat si ai sa vezi ca va face el primul pas, ai incredere in tine si nu te intimida. mult succe!

5 răspunsuri:
| marthaa a răspuns:

Era bine sa specifici si cati ani ai tu.Nu trebuie sa-l intrebi.Pur si simplu incearca sa-i arati prin anumite gesturi ca-ti place.El va intelege ceva nu? Si daca te place totul va veni de la sine.Fi putin indrazneata dar in acelasi timp delicata cand esti in preajma lui.Si o privire spune multe.

| Niros19 a răspuns:

Dar de ce nu ai curaj? daca nu vrei sa il intrebi atunci iti dai seama dupa comportament daca sta pe langa tine si iti zambeste chesti de genul asta inseamna ca te place

| Alexandra_2116 a răspuns:

Daca te place fii sigura ca iti va da de inteles... poate va face chiar el pasul cel mare, niciodata nu se stiesmug totul e sa ai rabdare!

| k1duux a răspuns:

Pune o prietena sa il intrebe daca simte ceva cand te vede, cand vorbeste cu tine si ai sa afli raspunsul :*. Fundita big grin?

| lullaby57657 explică:

Apropo am 10 ani si el are 13