| b3st a întrebat:

Imi place de un baiat, dar mi-e jena sa ii spun desi si el ma iubeste. Sa ii spun sau sa mai astept sa vad daca chiar ma iubeste( poate facea doar glume)?

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, asteapta sa vezi cum se comporta cu tine sa vezi daca chiar te iubeste... poti sa ii arati ca il placi, dar fara sa exagerezi sa nu creada ca te are la picioare, fi din cand in cand indiferenta sa vezi reactia lui daca chiar ii pasa de tine, daca chair te iubeste.Nu trebuie sa ii spui, cel putin nu te grabi, mai asteapta sa vezi cum sta treaba, cand vei dori sa ii spui, nu iti fie jena ca nu ai de ce, doar nu omori pe nimeni, mai bine sa spui adevarul, ramane la alegerea ta ce faci, parerea mea este sa mai astepti sa vezi el ce face apoi in functie de asta sa iei si tu o decizie daca s aii spui sau nu, nu conteaza doar cunvintele ci si gesturile.

| Razvan a răspuns:

Mai bine asteapta decat sa te lovesti de un refuz deloc placuthappy
Da-i de inteles ca il placi dar lasa-l pe el sa iti spuna ce simtehappy

| Nita a răspuns:

Parerea mea este sa ii spui pentru ca daca vede ca tu nu zici nimic el poate isi schimba parerea si o sa ii placa alta fata.

| anonima16 a răspuns:

Buna`... Eu totusi spun sa nu`i zici. happy Incearca sa te imprietenesti cu el si sa vezi ce gen de baiat e...si dupa poti sa-i spui ca iti place de el. Bafta. happy

| ////////////// a răspuns:

Daca crezi ca e necesar, si ca e serios face sa incerci depinde ce doresti serios, de lunga durata, ori de scurta durata, de ce nu-l lasi sa inceapa el daca te iubeste, e bine ca barbatii sa faca primul pas, capoi ei mai apoi rid.

| motanelul a răspuns:

Sa stii si daca astepti prea mult o sa sature el sa tot il refuzi spune-i ce simti asta e cel mai bine

| byanka14 a răspuns:

- În timp ce bărbatul vorbeşte, tu îl priveşti drept în ochi şi aprobi discret, dând din cap.

- Bărbatul atinge uşor, ca din întâmplare, braţul tău. Cobori capul şi nu zici ceva.

- Te sprijini uşor de el. "Am încredere în tine!" îi comunici, în acelaşi limbaj secret.

- Atingi cu mâna dreaptă umărul bărbatului, în timp ce buzele aproape că ating obrazul acestuia. Aceasta înseamnă "doresc să fiu cât mai aproape de tine".

- Te îndepărtezi puţin de ele şi priveşti cu timiditate spre podea, semnificaţia gestului fiind "accept".

- Zâmbeşti dulce, iar el îţi îmbrăţişează umerii. Aceasta înseamnă "suntem de acord".

- Acum, nu mai este nevoie să faci ceva. Vă sărutaţi. Restul depinde de acest sărut.

- La prima întâlnire, nu vorbi mai mult decât este necesar, lasă-l pe el să-şi descarce sufletul.

- Nu-i telefona tu prima şi în nici un caz de două ori în aceeaşi zi. Conversaţia nu trebuie să dureze mai mult de 10-15 minute.

- Sfârşitul primei întâlniri trebuie să fie din iniţiativa ta.
Poate asa vei intelege limbajul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai rabdare si nu te lega la cap daca nu te doare. Uneori este mai bine sa astepti si sa cunosti persoana de langa tine. Ce reprezinta cuvantul iubire pentru tine?