| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat de la mine din clasa, dar el vorbeste cu o fata mai fitoasa. Mereu la informatica o ajuta cu diferite lucruri pe calculator. Problema mea este ca de fiecare data cand trece pe langa banca mea bate in ea si cateodata se uita cu coada ochiului la mine o fractiune de secunda. Voi ce credeti? Ar trebui sa-l ignor? Cum as putea face asta?

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Du-te si spune-i ce simti. Daca te place totul va fi bine si frumos, daca nu isi va vedea de ale lui. Acum ca o ajuta pe o fata nu inseamna ca o si place. Poate doar sunt prieteni. Nu ai de une sa stii ce este intre doi oameni daca doar vorbesc. Bafta

| DeathOfDreams a răspuns:

Doar pentru că vorbește cu o tipă din clasă și o ajută la info, nu înseamnă c-o place.

Poți să mergi la el să vorbiți, să-l rogi să faceți info sau orice altceva și să petreceți cumva timp împreună.
Don't be si.

Dar dacă vezi că el nu "intră" în "jocul tău", în ciuda eforturilor tale, las-o baltă

| Denysadenyy19 a răspuns:

Da-l dracu