| anonim_4396 a întrebat:

Voua vi s-a intamplat vreodata sa va placa cineva si sa va simtiti... nu stiu cum sa zic, aiurea? Adica nu va spune, dar e evident. Uitati, unui baiat din clasa mea ii place de mine. Din pacate e un taran, da in fete, le injura, pe mine incearca mereu sa ma provoace la cearta si face glume si tachinari proaste. N-are pic de demnitate sau respect de baiat. Am auzit ca m-a si barfit. La inceput am crezut ca doar are ceva cu mine, dar mai multi colegi mi-au spus ca de fapt ma place. Oare asta sa fie modul lui de a placea o fata? rolling on the floor Mai demult ma obliga sa stau cu el in banca si se certa cu alt baiat cu care stateam eu ca cica il bate daca nu ma alunga la banca lui. Asa mi-a zis colegul meu de banca, dar mi-a zis sa ramana intre noi. Imi venea sa ma cert cu,,acest baiat care ma place" pentru ca efectiv ma trata ca un obiect, dar pentru colegul meu de banca am pastrat secretul. Bineinteles ca nu am stat cu ăsta in banca. El sta in spate, iar eu in fata. Am observat ca are momente cand se uita intr-una la mine. Cand rad se uita la mine. Cand merg prin clasa se uita la mine. Cand mananc se uita la mine. Uneori cand face ceva ce crede el ca este amuzant, se uita insistent la mine sa vada daca l-am remarcat sau daca rad. Si de fiecare data cand ma uit spre el, isi intoarce privirea in alta parte. Asta este extrem de intimidant. Mereu vine si ma intreaba de vorba, iar daca vede ca am treaba, vine langa mine si imi pune intrebari cringe si basic:,,Buna, ce faci?" Il ignor.,, Nu vrei sa vorbesti cu mine?" Il ignor.,, Ce s-a intamplat, ti-a mancat pisica limba?" Il ignor. La un moment dat se plictiseste si pleaca. Mereu vine la mine si ma intreaba daca vreau sa ne jucam x si 0. Mereu trece pe langa mine cand merg, e foarte aiurea. O sa credeti ca am eu ceva cu el, dar s-a purtat prea urat cu mine ca sa pot avea ceva de discutat cu el. El crede ca e smecher. Well, nu e. In fiecare pauza fuge in curtea scolii in tricou (exact, acum, iarna) dupa singurul lui prieten. Asta fac mereu, fug unul dupa altul si se joaca pe telefon. Il bate pe sclavul (pardon, prietenul sau), il injura etc. Activitati mai inteligente? Pauza. Bineinteles ca toti colegii il barfesc si fac misto de el ca e taranoi si am impresia ca are niste mari frustrari, altfel nu s-ar comporta asa si n-ar incerca sa iasa-n evidenta in orice fel posibil. Chestia e ca a inceput sa-mi fie rusine de colegi pentru ca vad si ei cum se tot tine dupa mine si ma simt... naspa rau. Voua vi s-a intamplat vreodata?

11 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Are mai multe de 12 ani? Așa eram eu la 12 cu fetele. -_-

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Are 13 rolling on the floor

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă e ca mine, se va maturiza și nu se va cupla prea curând.

| FreddieM a răspuns:

Dar totusi te simti atrasa de el...

| anonim_4396 explică (pentru FreddieM):

Ma simt atrasa de alti baieti din clasa, in niciun caz de el rolling on the floor

| FreddieM a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, scuze

Răspuns utilizator avertizat
| Swae a răspuns:

Nu-l mai baga in seama.

| Anemona2020 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa fi impreuna cu el. După cum ai spus sa comportat urat cu tine și cu ceilalți. Asta a văzut acasă nu a avut cine sa ii dea o educatie. In ce clasa sunteți voi?!
Eu zic sa fi tu cea draguta cu el și sa ii raspunzi frumos atunci când te întreabă ce faci. Probabil daa te place și nu stie cum sa se bage in seama cu tine.
Ar trebui sa îl tragi deoparte odata și sa ii zici ( știu ca ma placi) sigur o sa se rușineze?
Încearcă te rog cum ți am zis eu și povestește-ne te rog reacția lui?

| Anemona2020 a răspuns:

Aaa și apropo ar trebuie sa ii spui și chestia asta ca s-a purtat prea urat cu tine și ca asta te a deranjat.