| GabriellaGabby a întrebat:

Buna
Imi place de un baiat de la mine din clasa. Problema e ca, atunci cand trece pe langa mine ma priveste pentru ca il vad cu coada ochiului dar si cand sta in banca iar eu nu am curaj sa il privesc >:" si mereu cand trece pe langa mine ma uit la alta parte pentru ca nu vreau sa rosesc sau altceva ca daca m-ar vedea altcineva din clasa ar imprastia zvonul la toata scoala laughing
Cum as putea face sa scap de timiditate ca sa pot sa il privesc si eu fara sa rosesc adica sa il pot privi normal cum face si el?

2 răspunsuri:
| Sunshine18 a răspuns:

Eu nu vad care a fi problema cu ceilalti.
adica daca tie iti place de el nu vad de ce ar trebui sa te intereseze parerea lor. e viata ta ai dreptu sa faci ce vrei. daca ei sunt prosti si manaca rahat nu te lua dupa ei.
incerca sa vorbesti cu acel baiat si incercati sa va cunosteti mai bine si repet nu-i baga in seama pe ceilalti!
bafta:*

| crazyboy98 a răspuns:

Salut. Eu am venit cu aceeasi intrebare acum vreo 2 luni. Si cineva mi-a zis sa incerc pe net daca nu am curaj fata in fata si am incercat iar uh ce crezi ca s-a intamplat am fost refuzat la inceput ca pe urma fata aceea sa renunte la baiatul acela care era cu 2 ani mai mare pentru mine. eu zic sa incerci pe net. bafta