| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat de la mine din clasa dar nu stiu daca si el ma place adica nu cred...eu am niste defecte (fizice) si nu stiu nu ii pot spune ca il plac. El e mai vorbaret are 13 ani eu 12 eu sunt noua acolo in scoala si sunt timida. Intrebarea e cum pot sa il apropii de mine? Sfaturi dar va rog nu rautacioase fundita pentru cel mai bun!

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

Incearca sa intrii in grupul lui de prieteni si sa socializati.Lasa complexele la o parte legate de aspectul tau fizic.Sunt baieti care nu apreciaza fizicul ci sufletul unui om.Toti suntem frumosi in felul nostru la varste fragede, dar timpul isi va spune cuvantul odata cu trecerea anilor. Singurul neafectat ramane SUFLETUL. Este adevarat ca din ce in ce mai putini baieti se uita prima data la sufletul unei fete, dar mai sunt.Ai tot timpul inainte sa cunosti un astfel de baiat. Incearca sa ii zambesti, sa il intrebi cum se descurca cu scoala, asta bineinteles dupa ce intri in grupul lui de amici.Cu atat mai mult ca esti noua, nuau de unde sa stie ca esti mai timida, doar trebuie sa iti invingi teama.Succes!

1 răspuns:
| danifx2 a răspuns:

Ma un baiat se uita in ordinea asta la :
1)fizic
2)cap (inteligenta)
3)suflet