| Aηηy a întrebat:

Buna kiss.
Imi place de un baiat din clasa a 9-a din primele zile de scoala, acum sunt a 10-a. Eu sunt mai timida si nu am indraznit sa ii spun vreodata ce simt pentru el. Il visez, am ajuns sa il iubesc si sufar mult pentru ca nu pot sa il uit. El este cel mai vorbaret din clasa, cel mai nebun si nici nu stiu de ce atunci cand trece pe langa mine sau ma atinge simt " fluturi in stomac".
Unele prietene din clasa stiu ca il plac si mi-au promis ca nu o sa ii zica asta, eu le-am crezut dar una dintre ele si-a facut iubit tot din clasa noastra si i-a zis si lui ca imi place de X ( sa ii zic asa). Mie imi este tare frica sa nu ii fi zis ceva lui X, nu vreau sa stie ca il plac, desi cred ca a aflat ori de la prietene ori de la prietenul colegei mele de clasa. Nu am mai fost la scoala de vreo luna pentru ca am fost internata in spital deoarece am avut o operatie mai grea. Azi am vorbit pe mess cu prietenul colegeii mele si mi-a povestit mai multe (lui i-a placut de mine dar eu l-am refuzat doar pentru ca il iubesc pe x si nu pot sa mi-l scot din cap si acum sutem prieteni foarte buni, o sa ii zic Y). Y m-a intrebat daca imi mai place de X si eu i-am zis adevarul, chiar daca am stat in spital atat de mult tot nu am reusit sa il uit si inca imi mai place de el, cred ca Y i-a spus lui X ca il plac pentru ca in seara asta X m-a bagat in seama pe mess si m-a intrebat cum ma mai simt, cand vin la scoala?
Ce ma sfatuiti sa fac? eu il iubesc foarte mult pe X, dar imi e teama sa nu ma refuze pentru ca o sa sufar si mai mult si nu vreau sa afle de la colegi ca imi place de el.

Răspuns Câştigător
| Acaikus a răspuns:

In primul rand super amuzant fazele cu X si Y laughing in al doilea nu stiu incearca si u sal cuceresti incetu cu incetu sigur ai u vreo tactica d agatat toate fetele auwinking si daca u consideri ca si u ai anumite calitati p care el le place spune-i ca il placiwinking sti cum e pana nu incerci nu castigi oricum deocamdata ia-l mai usor nu-i spune din prima i love u sau ceva d genu iti spun eu se va speria ia-l si u cu cmf sau cum te simti ceai mai facut chesti din asteawinking sper sa te ajute ce tiam spus funda?big grin

2 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Pai daca il iubesti nu vei putea fi niciodata cu el daca el nu stie nimic despre asta. daca u nu aveai curajul sa-i ap asta,chiar daca te deranjeaza prietenele tale ti-au facut un bine.
poate cand ajungi la scoala vei aves o surpriza! poate si el te place sau auzind ca il placi se va uita la tine cu alti "ochi", adica te va privi altfel nu doar ca o eventuala amica!
incearca sa vb cat mai mult p mess cu el, asa vei afla c ii place si c nu!
succes!

p.s.nu te mai rushina in fata lui! j nu-ti fie frica ca-l vei pierde, pentru ca ink nu-l ai aventual doar il vei castiga!

| DorelSudoru a răspuns:

1:Nu stiu de ce nu vrei sa afle colegilaughing(mai ales daca sunt mai multe pretendente)\
2:Tocmai ai primit confirmarea daca tea bagat in seama daca nu te lasa acolo