| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat din liceu mai mare decat mine cu 1 an. Nu am vorbit niciodata cu el si nu stiu daca ma place. In ultima vreme am incercat sa ii atrag atentia uitandu-ma insistent la el si am observat ca si el se uita la fel chiar si cand eu nu sunt atenta.
Cand trece pe langa mine zambeste subtil, dupa care isi schimba privirea. Chiar nu stiu daca ma place, imi e frica sa il intreb pentru ca nu vreau sa fiu refuzata si sa rada de mine.
Chiar vreau sa ne cunoastem mai bine. Ce sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| ღTootydeCoolღ a răspuns:

Poi cel mai bine este ca prima oara sa incercati sa fiti prieteni buni ( baga-te cumva in seama cu el, gasiti un subiect sa vorbiti, apoi la gluma va face-ti avansuri si in cele din urma gluma va devenii serioasa).
De ce sa te temi? Daca tie iti place de el nu are nimeni dreptul sa rada de tine pentru ca este ceva normal si nu ar trebui sa pleci capul de rusine, pentru ca toti trecem prin astfel de perioade. Mereu trebuie sa mergi cu capul sus sa nu iti pese de ceea ce zic altii si sa reactionezi asa cum inima iti dicteaza, chiar daca va fi o greseala, macar sti ca ti-ai ascultat inima.
Continua sa te apropii de el, sa il privesti, sa il bagi in seama.
Daca crezi ca iti este greu sa faci asta, lasa mai bine timpul sa rezolve totul, insa trebuie sa ficu bagare de seama caci sunt multe ispite in viata asta, poate doamne fereste te trezesti ca il iubesti si ti-l ia alta.
Cam atat, eu iti urez mult succes si mereu sa iti asculti inima si sa le luminezi altora ziua cu zambetul tau. Succes. Fundita?

2 răspunsuri:
| unarab40 a răspuns:

Pune o alta fata sai atraga atentia,, ca si lui ii este jena poate

| Danysan a răspuns:

Ok fi atenta -Vb cu el dar nu despre asta-Bate apropouri,atingel subtil pe mana, vezi cum reactioneaza, nu trebuie sa ai spui asta -daca si el te place va intelege -Sau invita-l in Oras-acolo poti sa vb cu el liber si sincer fara suparare. Daca e un om serios nu va face baza de tine -Chiar daca sentimentele nu sunt comune, trebuie sa avem respect pentru orice persoana deoarece uneori se intoarce roata si deh.Fi calma si increzatoare, incearca sa il agiti putin sa vezi daca e interesat de tine. Apoi analizezi si vezi daca e oki!