| andrada a întrebat:

Imi place de un baiat (el e al 2-lea cel mai bun din cls) si azi la engleza profa ma mutat cu el in banca si cand a vazut ca nu prea stiu la un exercitiu s-a oferit sa ma ajute si cand m-a pus profa sa raspund el imi tot soptea rasp. corecte iar apoi dupa ce am mai scriu eu ceva in caiet el ma intrebare daca vreau sa se uite el ca sa vada daca am facut bine. Apoi el avea o bluza de trening pe el si sia dato jos si a ramasa intr-un tricou cu manena scurta ( ce dragut arata love struck ) si el sa intins si i sa ridicat putin tricou si i s-a vazut abdomenul perfect, pot spune si eu ma holbam la el (in acea parte, putin mai jos ) si a observat. dar in timp ce eu visam mi-a zis ca sunt grasa (ceea ce nu e adevarat).
Faza e ca el cum e cel mai destept baiat din cls ( ca pe primul loc e o fata si apoi e el) nu ma baga in seama decat daca sunt cam pe la acelasi nivel ca el (cea ce e imposibil pentru mine). In vacanta de vara vorbeam pana la 1 noaptea pe mess, mi-a cerut nr de tel, imi trm melodii de dragoste, ba chiar odata mi-a zis ca atunci cand vb cu mine se simte ca si atunci cand ii place o fata... dar asta a fost in vacanta de vara ca acum nici nu mai ma saluta macar pe mess...

Imi place mult de el dar nu stiu ce sa fac... ceva idei?

Stiu ca am mai pus intrebare asta dar am nevoie de sfaturi

P. S. am id lui si nr si din cate stiu nu are prietena dar nah... poate oricand sa-si faca sad. O prietena a vb cu el si a aflat ca el stie ca mie imi place de el cu toate ca nm nu a zis nm la scl (de obicei la mine in clasa cum se afla ca lu cineva ii place de altcineva toata cls numa despre asta vb). Chiar nu stiu cum sa-l fac sa ma placa, sau macar sa pot sa fac in asa fel in cat sa avem iar prietenia din vara. Atunci eram cred ca cei mai buni prieteni dar acum... nici nu ma mai saluta macar

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Cred ca trebuie sa te straduiesti in primul rand sa inveti mai bine. Sa fie vizibile pentru el eforturile tale de a-l ajunge din urma cu rezultatele. In al doilea rand este bine sa tii cont de faptul ca un baiat care invata foarte bine, pretinde si seriozitate din partea celor din jur. Sa incerci deci sa ai o atitudine verticala in fata lui si sa-i dai dovada de putina maturitate. Mult succes!