| andrada a întrebat:

Imi place de un baiat (el e al 2-lea cel mai bun din cls) si azi la engleza profa ma mutat cu el in banca si cand a vazut ca nu prea stiu la un exercitiu s-a oferit sa ma ajute si cand m-a pus profa sa raspund el imi tot soptea rasp. corecte iar apoi dupa ce am mai scriu eu ceva in caiet el ma intrebare daca vreau sa se uite el ca sa vada daca am facut bine. Apoi el avea o bluza de trening pe el si sia dato jos si a ramasa intr-un tricou cu manena scurta ( ce dragut arata love struck ) si el sa intins si i sa ridicat putin tricou si i s-a vazut abdomenul perfect, pot spune si eu ma holbam la el (in acea parte, putin mai jos ) si a observat. dar in timp ce eu visam mi-a zis ca sunt grasa (ceea ce nu e adevarat).

Faza e ca el cum e cel mai destept baiat din cls ( ca pe primul loc e o fata si apoi e el) nu ma baga in seama decat daca sunt cam pe la acelasi nivel ca el (cea ce e imposibil pentru mine). In vacanta de vara vorbeam pana la 1 noaptea pe mess, mi-a cerut nr de tel, imi trm melodii de dragoste, ba chiar odata mi-a zis ca atunci cand vb cu mine se simte ca si atunci cand ii place o fata... dar asta a fost in vacanta de vara ca acum nici nu mai ma saluta macar pe mess...

Imi place mult de el dar nu stiu ce sa fac... ceva idei?
Stiu ca am mai pus intrebare asta dar am nevoie de sfaturi
P. S. am id lui si nr si din cate stiu nu are prietena dar nah... poate oricand sa-si faca sad

Răspuns Câştigător
| AiUrEa_3404 a răspuns:

Poi in primul rand nu incerca sa te dai desteapta pe langa el caci astfel va observa ca esti o falsa. Efectiv incearca sa povestiti cum a fost in acea vacanta de vara sa va reamintiti clipele frumoase si sigur o sa ajungeti si la faza aia cand...el iti spunea ca (virgula)atunci cand vorbeste cu tine se simte ca si cum i-ar placea o fata...si il vei intreba pai si hai sa fim seriosi chiar nu-ti place de mine, ca sincera sa fiu eu chiar tin la tine:d
ce zici?

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

De ce trebuie sa fi la acelasi nivel cu el? Tu esti tu, iar el e el. A fost inzestrat cu o capacitate mai mare de a memor si cu inteligenta. Asta nu inseamna ca iti este superior si ca trebuie sa fi aidoma lui pentru a fi cu el. Imprieteneste-te din nou cu el si vorbeste cu el... spune-i ce simti si cine stie... poate simte la fel. Poate ti se pare imposibil ceea ce iti spun, dar trebuie sa actionezi cumva nu?

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Doamne... ce povestioara de dragoste. te anunt de acum. da`mi FoonDa

Deci. te mai muti pe langa el. si te dai ca vrei sa inveti, si il intrebi daca poate sa te ajute si el. chestii din astea, il intrebi, si din discutii despre mate ajungeti la ce faceti dupa ore, ai gagica, ceva in genul, si nu stiu cum sa iti explic poate iti spun fetele astea pe aci. de dai mai langa el. il tachinezi, si el cand ti-a spus ca esti grasa era un fel de compliment. cand iti mai spune din astea, spui si u pe un ton mai copilaros: " nu e adevara " "phbbbbt". daca nici asa nu merge, date lovita. adica pari si u nu stiu. suparata sau chestii din astea, incearca sa vezi ce fel de caracter are si daca se potriveste cu tine, ca daca e un fitos si are mofturi, in cateva zile te saturi de el pana peste cap. ma rog. asta e din punct de vedere masculin. ca sa flirtezi cu el sa spun asa. mai bine ati fi undeva in parc. dar mai multi sa zicem ca quliti toata clasa si mergeti in parc. stai si u pe banca langa el si intri in vorba. ce faci? cum de a qulit toata clasa? iti place aici? mie mi se pare ca e frumos. :X (si u te dai mai langa el. il faci sa te ia in brate) pe urma "ai prietena? daca zice da u spu ceva in genul "e norocoasa" daca zice nu, "pai cum un baiat asa frumos ca tine nu are iubita? "... "si esti in cautare?"

Cauta si u chestii de flirt, eu am invatat de la matusimea care are 22 de ani si de la unchimiu care are 18... :p cauta si u rude mai apropiate de varsta dar totusi mai mari ca tine. eu am 14 ani si agat fete de 17 ani rolling on the floor cea mai penala faza a fost cand ii luasem gagica lu unchimiu. una din alea 5 rolling on the floor la el la majorat love strucklove strucklove struck

| mistakeofyourlife a răspuns:

Pai...e greu sa iti placa de cineva, dar sa nu fie reciproc. Trebuie sa gandesti un pic si din alta perspectiva. Si ce daca e cel mai bun din clasa la invatatura? Asta nu ar trebui sa fie un criteriu dupa care sa iti alegi iubitul/a si nici un obstacol. Daca te-ar place cu adevarat si ar tine la tine, nu l-ar interesa ce note ai(sau cat de buna esti la scoala). straight face parerea mea este sa renunti. Nu te merita. stiu ca e greu, fiind implicate multe sentimente si nu o sa-l uiti prea usor (poate chiar deloc). Dar mi se pare josnic nivelul la care se coboara, dand impresia mai intai ca te place, apoi ca nu vrea sa fie cu cineva mai slab decat el la invatatura. Doar o parere personala. kiss