| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat.Il vad pe afara si mereu se uita la mine [nu stiu de ce]. Dar nu ma cunoaste, doar asa din vedere pentru ca nu ne intalnim des.Problema este ca eu sunt in clasa a 7-ea si el a 9-a si ma tem ca ma poate refuza pentru ca sunt cu 2 ani mai mica decat elcrying. Credeti ca ar fi bine sa ii spun? Ar trebui sa ii spun asa direct? thinking

Răspuns Câştigător
| Mmmmaaaaddddyyyy a răspuns:

Pai. daca tie iti place de el si esti partial macar convinsa ca si lui ii place de tine, nu stiu de ce nu l-ai intreba. Dar, inainte de asta, ai putea sa incerci sa il cunosti mai bine si apoi poti vorbi despre o relatie. Diferenta intre voi nu este chiar mare. Doi ani. Cel mai bine daca vrei sa ii spui, spune-i in fata pentru ca asa el va vedea curajul tau si te va aprecia mult mai mult pentru acesta. Succes oricum:*.

3 răspunsuri:
| deea4youu a răspuns:

Buna! Eu te sfatuiesc sa nu ii zici direct pentru ca s-ar putea sa profite de asta daca nu te place, asa am patit si eu si de atunci m-am lecuit...prefer sa incerc sa ii dau de inteles privindu-l mai intens, zambindu-i etcbig grin Sper ca te-am putut ajutabig hug Mult succes:*

| kittyroxy a răspuns:

Spune-i direct daca povestea ta e cu totul adevarata. daca nu e incearca si fa-l pe el sa spuna daca ii place de tine. SPER CA TE-AM AJUTAT

| Sergiu_2475 a răspuns:

Da ar fi bine sa ii spui asa direct poate baiatul ii timid si nu vrea sa faca primul pas dar daca se uita asa la tine inseamna ca simte ceva pentru tine! Bafta