| PapusykaTha a întrebat:

Imi place de un baiat ...ma intelegeam super cu el dar acum...nu stiu dc s-a suparat pe mine nici nu ma mai saluta. cum pot sa ma impac cu el?

Răspuns Câştigător
| emillie a răspuns:

Pai afla de ce s-a suparat pe tine.Intreaba-l personal, daca nu-ti raspunde atunci bazeaza-te pe prieteni vostri comuni sa-ti spuna. Dupa ce-ti spune fa tot posibilul sa remediezi situatia. Explica-i daca e de explicat, daca nu pur si simplu cere-ti scuze si comporta-te in continuare frumos cu el.La un moment dat veti trece si peste asta, depinde motivul supararii lui (pe care e NEAPARAT sa-l afli inainte de a actiona)
Succes!:*

7 răspunsuri:
| alone a răspuns:

Dc nu-l intr dc e sup p tine? vorbeste cu el sau afladc e sup p tine si schimba c ai gresit daca ai gresit cu ceva... :*

| Dramaa a răspuns:

Vorbeste-i! intreba-l de ce s-a suparat. Poate si el te place poate in sinea lui iti impartaseste sentimente dar daca tu nu l-ai lasat sa vada decat prietenie intre voi el a considerat ca e mai bine sa se distanteze de tine.

| andreea_9164 a răspuns:

Ar trebuii sa afli motivul. sau poate si-a dat seama ca il placi si nu vrea sa te refuze intr'un mod dur. Nu inteleg de ce a reactionat asa. vorbeste cu el si afla care a fost motivul pentru care se comporta asa.

| Karamel a răspuns:

Probabil ca l`ai ranit cu ceva sau il stresezi cu anumite chestii... ori are o prietena geloasa si nu vrea sa isi puna in pericol relatia din cauza geloziei prietenei.

Sunt mai multe chestii... dar probabil cele mentionate mai sus au probabilitatea cea mai mare. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreba-l de ce este suparat, insa nu-l "stresa" cu acest lucru. mai bine trimitei un sms, gen : " buna. am observat ca ma cam ocolesti, nu ma mai saluti. ti-am gresit cu ceva? te-am suparat cu ceva?"

sau. poate si el te place si nu stie cum sa-ti zica, poate el nu te place si nu vrea sa te raneasca sau sa se poarte cu tine urat. Nu ai de unde sa stii, doar daca il intrebi happysms!winking Bafta!

| jhgkuyt6 a răspuns:

Incearca sa aflii motivul pentru care este suparat pe tine...Intraba-i pe prietenii lui daca s-a comportat ciudat in prezenta lor. daca parea "ingandurat" sau.parea ca are "fluturi in stomac"[indragostit]big grin.
Bafta!:*

| PapusykaTha explică:

Ms pentru ajutor :*. am reusit sa ma impac cu baiatul ala love struck