| Gabriela_6740 a întrebat:

Vreau mai multe pareri dau funda.

Anul trecut imi placea de un baiat din clasa mea iar, nu stiu cum cum au aflat colegii din clasa si faceau misto de mine ca imi place de el si... din astea.

Inainte de a auzi asta noi vorbeam f mult si ne intelegeam super bine. Anul asta nu vorbeste deloc cu mine si nu ma baga in seama desi ma priveste si eu ii raspund la piviri. Spuneti-mi cum sa fac si ce sa fac ca sa vorbeasca din nou cu mine?

Desi l-am intrebat si mi-a spus ca nu este suparat pe mine

Răspuns Câştigător
| Psihiatra a răspuns:

Vorbeshte cu el iar.Intreaba`l delicat daca simte ceva pentru tine. DAca spunde da:marturiseshte`i adevarul, iar daca spune nu, spune`i ca doar voiai sa fii sigura. Iar despre clasa:stiu cum te simti. Unii pot fi ff imaturi.De fiecare data cand te tachineaza fa asa incat ai rade cu ei(adica sa nu le dai satifactzia de a te vedea furioasa)Asta ashteapta si nu le da ce vor.Mult noroc cu baietii happy

4 răspunsuri:
| AnTiBioTic a răspuns:

Pai intra in discutii cu el si nu-i baga pe colegi in seamahappy

| AdElA96 a răspuns:

Poate s-a simtit cam stanjenit si de aceea a preferat sa te evite. Doar ai spus ca, colegii au luat inderadere sentimentele tale probabil si el a simtit acelasi lucru pentru tine dar vazand ca colegii ar rade s-a gandit sa se indeparteze. iti dau un sfat incearca sa legi din nou prietenia cu el si daca simti ca il mai placi da frau sentimentelor si inca ceva nu mai spune colegelor ca iti place un baiat pentru ca acestea fara intentie vor spune si altcuiva si atunci logic ca se va afla. Sper ca te-am ajutat!

| sensibilosu a răspuns:

Eu cred ca colegii care au ras de voi, au avut influenta asupra lui, si din acest motiv numai vrea sa vb cu tine.

| Bella23 a răspuns:

Nu stiu...
eu cred ca se simte stanjenit in prezenta ta deoarece stie ce simti pentru el si se rusineaza.
poate el te privea ca pe o buna prietena si acum cand a aflat ca iti place de el s-o simti rusinat fiindca nu iti impartaseste sentimentele, dar daca zici ca se uita la tine inseamna ca ar vrea sa vorbeasca in continuare cu tine. dar cum am mi-a spus sa-r putea simti rusinat
mai bine vorbeste cu el clar si rezolva problemawinking