| Gabriela_6740 a întrebat:

Vreau mai multe pareri dau funda.

Anul trecut imi placea de un baiat din clasa mea iar, nu stiu cum cum au aflat colegii din clasa si faceau misto de mine ca imi place de el si... din astea.
Inainte de a auzi asta noi vorbeam f mult si ne intelegeam super bine. Anul asta nu vorbeste deloc cu mine si nu ma baga in seama desi ma priveste si eu ii raspund la piviri. Spuneti-mi cum sa fac si ce sa fac ca sa vorbeasca din nou cu mine?

Desi l-am intrebat si mi-a spus ca nu este suparat pe mine

Răspuns Câştigător
| iasmina0archie0fan a răspuns:

Daca el nu se apropie de tine, i-a tu initiativa! Mergi in pauza si intreaba-l ce face, chestii de genu'. Nu trebuie sa te lasi intimidata de colegi. La randul lor, si ei sunt probabil indragostiti. Insa ei nu stiu decat sa faca haz de altcineva. Cel mai bine e sa u le dai apa la moara si sa iti vezi de viata ta. Nu inteleg de ce parerile lor conteaza atat de mult?

2 răspunsuri:
| bilexa a răspuns:

Pai ce conteaza ce cred colegii despre voi. Poti sa-l iei deoparte si sa-l intrebi ce sentimente are pentru tine si daca coincid atunci de ce sa nu fiti impreuna? Ce conteaza ca sunteti colegi de clasa, lasa lumea sa vorbeasca ca de aceea are gura.
Bafta.

| basexcu a răspuns:

Trage-i-o.(punct)