| Atzumy98 a întrebat:

si o sa zic de la inceput ca dau fundita. laughing este un baiat care stiu ca ma place si eu pe el, bun, a venit la mine pe strada cu prieteni lui dar am stat cu prietena mea si greseala care am facut-o a fost ca nu l-am salutat si s-a suparat...acum nu mai vorbeste nici cu mama care o saluta mereu, nici cu mine. ce sfat imi dati? fara mistouri ca nu aveti cu cine tongue

Răspuns Câştigător
| Helby a răspuns:

Buna Sabrinutza.

Incearca sa il intalnesti undeva si sa vorbiti serios. Explica-i ca nu l-ai salutat din cauza ca erai cu prietenele tale si erai foarte distrasa de conevrsatie, si ca nu ar trebui sa se supere asa, se mai intampla.
Iar problema cu "nu o mai saluta pe mama" mi se pare deplasata. Adica mama ta nu are nici o legatura.
Ce e intre voi e ceva frumos si nu merita pierdut. Spune-i asta. Daca intr-adevar tine la tine va accepta si va veti impaca. Certuri de genul asta vor mai avea loc pe parcursul relatiei voastre.
#Ai putea sa ii spui ce ai tu pe suflet! Chiar daca pare o relatie inceputa cu stangul asa, in timp va deveni din ce in ce mai bine.
P.S.:E doar un sfat.

7 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Ce altceva mai poţi face în afară de a-ţi cere scuze? Caută-l şi explică-i că a fost o neînţelegere, că nu ai făcut-o intenţionat şi că eşti de părere că nu merită să vă stricaţi prietenia dintr-o asemenea nechibzuinţă. Şi cel mai important, asigură-l că nu vei mai repeta aceeaşi greşeală.
Mult succes, sper ca lucrurile să redevină ok între voi!

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @sabrinutza! Normal el ar fi trebuit să te salute, dar cred că vă puteți rezolva problema stând de vorbă și explicându-i că nu ai avut intenția să-l ignori. Dacă te place, sigur își va schimba atitudinea, dacă nu, înseamnă că este cam orgolios.
O zi cu zâmbet să ai!

| Mao a răspuns:

Şi eu m-aş fi supărat ca persoana pe care o plac să nu mă salute. Aiurea, nu? Eu zic că ar trebui să ai o mică mare discuţie cu el despre treaba asta. Altceva nu ai ce face. Spune-i de ce nu l-ai salutat şi că nu se va mai întâmpla, dacă te place ar trebui să înţeleagă.Şi de asemenea, cred că ar fi trebuit să îi treacă până a doua zi. Mi se pare exagerat să nu o salute nici măcar pe mama ta. Copilărie. Baftă şi numai bine!

| Pandicorn123 a răspuns:

Pai el trebuia sa te salute prima dar cand ai vazut ca nu te saluta ai putea sa il saluti tu pe el. pe el asta l-a deranjat. incearca sa porti cu el o discutie ceva mai serioasa spune-i ca a fost dintr-o simpla greseala si nu a fost cu intentie rea. explica-i daca nu intelege inseamna ca nu te iubeste cu adevarat. arata-i incaontinuare ca simti ceva pentru el. succes si bafta! funda?happy

| Emmilia a răspuns:

Pai mai zi odata ca il placi si ca ai vrea sa fi cu el si ca a fost o greseala(adica exact cum s.a intamplat) daca nu o sa vrea sa te creda sau sa te ierte inseamna ca nu tine cu adevarat la tine. oricum incerca sa.l impaci. (fundita plzbig grin:*)

| mODIN a răspuns:

Pai iti zic sincer ca daca se supara din orice nimic mai bine il uiti.nu ve-ti avea o relatie fericita daca va certati mereu

| Brioşicăă a răspuns:

E cam imatur sa se supere pentru atat.