| DeliaCute a întrebat:

îmi place de un băiat mai mare cu un an ca mine.și a venit la noi în clasă și noi am râs împreună și a început să îmi placă de el.de atunci iese mai des pe hol,mă privește lung,câteodată când mă vede intră repede în clasă, în tramvai când eram se uita lung la mine și își trecea mâna prin păr, când i-am cerut informații despre un profesor când era de servici m-a ajutat și după a dat să spună ceva dar eu am plecat repede.se atinge accidental de mine,se pune aproape de mine dar nu zice nimic. și azi mi-am făcut curaj să îi dau mesaj cu "bună" și el a ieșit, nu a răspuns și când am văzut așa i-am zis "scuze am greșit destinatarul " iar el a reintrat și a răspuns așa "? și un emoticon trist oarecum nu știu cum să explic gen așa :\ ". Astăzi a ieșit f des pe hol și se uita la mine iar prietenul lui îl tot încuraja să iasă pe hol.Ce ar trebui să fac, Credeți ca simte ceva?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Simte dar e prea fraier ca sa aiba curajul sa ti-o spuna. Fii tu mai curajoasa! Cand plecati acasa ia-l de brati si insotestel cat poti. Iti garantez ca nu musca.

| BibiMilano a răspuns:

Simte dar e timid laughing