| DeliaCute a întrebat:

Va rog să mă ajutați.Sufăr și nu mai rezist simț ca a căzut cerul pe mine nu pot să îmi revin.E din altă clasă, el fiind cu un an mai mare ca mine.Mie îmi plăcea fizic de el de mai demult dar în rest nu aveam sentimente pentru el.Toate astea până intr-o zi când a venit în clasă la mine și am râs amândoi despre o chestie.De atunci iese mai des pe hol, se uita la mine (nu înțeleg de ce dar se uita doar când e mai puțină lume, când vine prin clasă la mine nici nu se uita decât scurt când intră și atat ). uneori când mă vede ca sunt pe sală fuge înapoi în clasă sau gen el e în clasă băga capul pe ușă să vadă cine e pe sală mă vede și se băga repede înapoi(e ciudat.).În tramvai stăteam față în față și se uita insistent și își trecea mâna prin păr. Când era de servici am fost la el să îl întreb despre un profesor și mi-a răspuns, a dat să zică ceva însă a renunțat ca eu am plecat. Odată a venit în clasă și desi avea loc pe unde să treacă s-a atins de mine. Duminică acum o saptamana mi-am făcut curaj să îi dau mesaj și i-am scris "bună." și după de frică am scris "scuze nu era pentru ține " iar el a răspuns așa :"? :\(emoticonul ala care exprimă dezamăgire, confuzie ) ".A două zi a ieșit în fiecare pauză (de obicei iese doar din când în când ) și se uita. stătea efectiv singur și se uita, adică posibil să fi ieșit ca să se uiteDup? toate acele lucruri, el a venit vineri la mine eram pe hol (m-a prin singura )? i mi-a zis cu un usor ton de repros dar zambindu-mi :"aa deci ai gresit destinatarul?" a asteptat o reacie din partea mea dar eu pur si simplu m-am blocat.Nu i-am raspuns si vazand asa el a plecat repede, e emotiv. Daca vroia sa isi bata joc putea sa zica luni sau in orice alta zi (duminica am trimis mesajul ) nu dupa aproape o saptamana, zic eu. I-am dat mesaj în care i-am cerut scuze dacă l-a deranjat și l-am întrebat ce face însă el nu a mai intrat pe fb de miercuri iar mesajul eu l-am trimis joi și nu a văzut. Azi am aflat de la o fata cum ca el ar avea iubita desi el nu pare genul, e emotiv si asa si cica fata aia e de la el din cartier si sunt de vreo saptamana si ca o placea de mai multa vreme si nu știu daca sa cred sau nu Credeți ca simte ceva? Recompensez cel mai bun răspuns.

3 răspunsuri:
| DeliaCute explică:

Dar nu știu sigur dacă e cu ăia împreună, și cică e de o săptămână, chestiile astea mi le-a spus o față astăzi și sunt suspecte.Nu știu dacă să cred sau nu

| Ceva123 a răspuns (pentru DeliaCute):

Si iti cade cerul pe tine? Ce drama faci din asta! Intreaba-l subtil daca tr place si unct nu asculta barfele altora poate nici nu e adevarat.

| Wheizii a răspuns:

Eu sincer vad ca ii umbla ochii dupa tine, parerea mea este urmatoarea, el asteapta momentul potrivit sa se desparta de tipa aia si el cam vrea sa fie cu tine, din moment ce face aceste lucruri. El, ca toti baietii, e foarte timid, daca tu il placi, te duci tu la el si iti calci pe orgoliu ca sa fiti fericiti impreuna, el cum ti-am spus, e foarte, foarte timid, daca astepti sa vina el la tine, o sa astepti mult si bine, pana vede ca nu il placi si renunta. Succes!