| Puppypinky a întrebat:

Imi place de un baiat pe care il cunosc de un timp. Vorbim in fiecare seara pe Mess. Intr-o zi m-a intrebat daca vreau sa fiu impreuna cu el (pe Messenger m-a intrebat). Eu am raspuns da, iar urmatoarea zi cand am iesit afara in grup el nici macar nu m-a bagat in seama. Tot in aceeasi zi o prietena l-a intrebat daca suntem sau nu impreuna, iar el a raspuns ca nu stie pentru ca asta s-a intamplat ziua trecuta. A treia zi l-am intrebat si eu pe Mess daca suntem sau nu impreuna, iar el a raspuns ca nu stie. Dupa, i-am spus sa se hotarasca si sa imi spuna daca suntem sau nu impreuna. El a vazut mesajul si nu a raspuns, iar in ziua aia cand am iesit afara in grup el a fost mai retras, statea numai pe telefon si se uita din cand in cand la mine. Dupa am inceput sa vorbim ca de obicei, ca doi prieteni ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Eu vreau sa fim impreuna, dar nu stiu ce vrea el, la ce se gandeste. Ce ma sfatuiti sa fac?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cati ani are baietasul respectiv? Comportamentul lui denota faptul ca nu este pregatit sa intretina o relatie cu o fata.

| neutrino a răspuns:

Tu ai zis da, el la fel, deci sunteti impreuna. Ce-ti doresti mai mult?

| CLCQ a răspuns:

El nu e pregatit. Are un pariu cu colegii/prietenii. Are acelasi 'text' dat altcuiva.
Alege oricare varianta.
Pentru tine iti recomand sa mergi mai departe.

| AGreatMan a răspuns:

Vorbeste si fii sincera cu el, incearca sa ii spui sa fie hotarat, ori da ori ba