| Life01 a întrebat:

Imi place de un baiat si cred ca el asteapta sa il abordez eu, avand in vedere ca atunci cand ma vedea imi facea semn cu telefonul.Ce sa fac?.Am si contul lui de facebook, cum sa-l abordez?

14 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Simplu, îl saluți și îl întrebi ce face.
Real sau virtual.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Poate e mai timid. Abordeaza-l direct.

| Iubibilăă a răspuns:

Nu iti complica viata, vorbeste cu el si daruieste-i un cadou daca inima ta vrea asta.

| SunnyDay88 a răspuns:

Aha. fa tu toata munca! el de ec nu te abordeaza? e prea timd? dar sa ti faca semne sa l abordezi nu e? e un idiot care vrea sa fie curtat de tine si tu ca toanta naiva pui botul! dar de cand asta? te vrea? sa te caute! asa fac barbatii care isi doresc cu adevarat si plac cu adevarat pe cineva. nu doar de fun. esti bataia lui de joc sad!

| e7d7n7 a răspuns:

Bună Vasile, ce faci în această minunată seară?

| OchiiCaprui a răspuns:

Pai n-ar fi prea bine daca ii te-ai da asa pe tava...Mai bine ai sta linistita si ai astepta sa faca el primul pas.In fine...BFT

| NoLoveLostNoLoveFound a răspuns:

Un cadou?!? Mie nu mi-a dat niciodata nici o fata macar o guma laughing vorbeste cu el incearca sa te apropi de el ca un prieten apoi incearca sa te apropii mai mult de el.

| Life01 explică (pentru NoLoveLostNoLoveFound):

Cred ca ori e timid ori e prea orgolios....se imbraca mereu in negru(si nu e in doliu)..., e putin soficticat zic eu. Si da ai dreptate un cadou fara sa fi schimbat o vorba e exagerat!

| NoLoveLostNoLoveFound a răspuns (pentru Life01):

Nimeni nu e sofisticat, sunt doar cateva detalii, incearca sa mai afli ce ii place poate doar ii place negru ca imbracaminte nu e mare lucru imprietenestete cu el mai bine si apoi avanseaza treptat. Paste fericit. Bafta!

| Life01 explică (pentru NoLoveLostNoLoveFound):

Paste fericit! Multumesc pentru atentie!

| PerfectInsanity a răspuns:

Nu il aborda tu happy baietii daca sunt morti dupa o fata o abordeaza ei. Daca asteapta ca o fata sa il abordeze inseamna ca nu e prea interesat decat pentru distractie si te vei umili. Daca nu zice nimic acum va zice mai tarziu ca tu te-ai dat la el, ca el n-avea nici o treaba.
Iti zic din proprie experienta. Joaca-te, atrage-l, dar nu ii zice nimic concret pentru ca pierzi. Ai rabdare, daca te place va veni el, daca nu, scapi fara sa fii afectata.

| Life01 explică (pentru PerfectInsanity):

D-asta n-am vrut nici eu, ca stiu ca o fata nu e vazuta bine daca face primul pas.Ca sa iti faci o idee despre el: se imbraca in negru, stiu ca simbolizeaza puterea si are prieteni pe cei mai influenti elevi din liceu, pe LG asta In pauzele dintre ore ne uitam unul la altul si imi facea semn cu telefonul sa vin spre el. Multi cred ca e la moda ca fata sa abordeze baiatu'...

| Th3Anon1mB0y a răspuns:

Pai... Nu te complica! Ofera-i un cadou! Invita-l la un suc! Spune-i ce simti! Iti urez succes! happy

| Life01 explică:

E foarte misterios, eu asa il cred si d-asta nu stiu daca e timid sau doar vrea relatie intima