| slrs a întrebat:

Imi place foarte mult de o colega dar nu am curajul sa ii spun acest lucru ce imi sfatuiti sa fac?

5 răspunsuri:
| sayWhaaat a răspuns:

Colega? Ai incurcat-o...

| slrs explică (pentru sayWhaaat):

De ce?

| sayWhaaat a răspuns (pentru slrs):

Este nasol in cazul unei despartiri. O sa fie imposibil sa treci peste ea.
Faza asta cu "ramanem prieteni" chiar daca sunt aman2 de acord, situatia nu e chiar asa fericita cum pare. Adica zic ambele persoane ramanem prieteni, dar va fi doar o masca, insa chiar si sentimentele de prietenie se vor raci, caci datorita faptului ca pe colega cum o vezi in fiecare zi tot iti amintesti de faptul ca v-ati despartit si apoi de faptul ca ati fost impreuna. Cam complicata situatia si nu prea stiu cum sa ma exprim, dar in mare cam asta ar fi.
Si asta e cazul fericit, in cel mai rau caz te refuza si pe langa faptul ca esti indragostit, de vei simti si jenat de faptul ca te-a refuzat, o vezi in fiecare zi, bla bla.
Eu iti spun din propria experienta, procedezi cum vrei.

| Copiliţă a răspuns:

- Ii poti scrie un biletel, pe care sa il pui undeva unde sa-l gaseasca sigur, daca stii ca-i plac astfel de gesturi. :3

| voiosul25 a răspuns:

Te duci la ea, iti dai jos camasa si ii zici fumeie calc-o! laughing