| anonim_4396 a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat,voi incepe cu inceputul: acum o saptamana am observat ca se tot uita la mine in timpul orelor si ma cauta cu privirea, am mai vorbit pe facebook insa mai rar...de curand a fost ziua mea,inainte cu o zi,am iesit de la ore si nu a plecat acasa pana nu mi-a spus "buna" zambind,el a luat-o prin spatele facultatii eu prin fata,la o distanta de 2, 3 metri s-a intors si mi-a zis "buna"zambind,apoi cand am ajuns acasa l-am invitat la ziua mea si a acceptat,a zis sa fixez eu o zi si el vine,fiind romantic a spus "ce dragut"...a venit si seara in care am iesit sa petrecem de ziua mea,am ajuns cu el,un coleg si doua fete dupa care a plecat sa-mi ia un cadou extrem de frumos pe care-l ador,cred cu tarie ca daca nu ma placea nu imi lua un cadou atat de frumos,lua unul obisnuit,in acea seara,ma lua din cand in cand in brate,ma cauta cu privirea atunci cand plecam de langa el si era foarte atent,i-am spus daca pot pune pozele pe care le-am facut cu el pe facebook si a zis ca pot,nu-i nici o problema,cand am plecat,spre blocul in care locuiesc i-am spus ca-l plac si a spus ca el este dificil,a avut rel de o luna,doua,doua saptamani,are niste probleme,este cu serviciul si in plus,suntem colegi,s-a oferit de la plecare sa urce pana sus,sa ma ajute cu cadourile deoarece eram pe tocuri,cand am ajuns,le-a pus jos,m-a pupat(pe obraz)din nou,m-a luat in brate si a spus ca vom discuta despre ce incepusem eu sa-i spun cand va fi mai odhnit( a venit la ziua mea direct de la serviciu),ieri mi-a zis ca a sters pozele in care il etichetasem deoarece prietenii lui au inteles ca suntem impreuna mai ales ca am pus niste inimioare la descriere si ca nu vrea sa ne facem sperante inutile,eu il plac foarte mult,cred ca ne-am potrivi de minune,dar el, oare ce simte el? ce sa fac? Multumesc

6 răspunsuri:
| anonimus321 a răspuns:

sad Un coleg de-al nostru a vorbit cu el si el a spus "Nu", nu vrea o rel...atunci de ce tot se uita dupa mine si face in asa fel incat sa fie numai langa mine? Urata chiar nu sunt, adica..sunt o fata finuta, cu bani, frumoasa, n-am nici un defect.

| ANdrey1300 a răspuns:

Din moment ce tea pupat pe obraz si te inbratisa eu cred ca ati putea fii impreuna. Ajutal si tu cu poblemele lui, inplicate si tu mai mult in viata lui sa vada si el ca iti pasa. Daca el continua sa fie dragut cu tine inseama ca se poate intampla ceva.

Bafta

| anonimus321 a răspuns (pentru ANdrey1300):

Dupa tot ce mi-a zis in acea seara,ca are probleme,serviciu,ca suntem colegi,etc.i-am zis ca il pot ajuta cu orice problema,ca il inteleg,ca ne vom intalni cand va putea el,din contra, e mai bine ca suntem colegi deoarece ne putem intalni doar la ore, asta i-am zis dimineata iar seara mi-a zis de faza cu pozele, ca au inteles prietenii lui ca suntem impreuna, etc sad

| ANdrey1300 a răspuns (pentru anonimus321):

Aunci fa cuma sa iesiti in oras cumva.Adu si tu vorba ca iti place sa iesi prin oras seara la o cinea...etc.El te va intreba daca vrei sa mergi cu el si tu accepti invitatia va duceti la un restaurant, o cafenea ceva acolo gasiti voi si il intrebi daca are pe cineva, daca ii place de cineva... etc. Daca spune nu incearca tu sa te bagi in inima lui.Fa tot posibilu sa te placa cat mai mult pe zi ce trece.

Bafta

| anonimus321 a răspuns (pentru ANdrey1300):

Andrei,daca va spune "NU" la faza cu iesitu'in oras? El spune ca nu prea e timpul de rel acum, ca are niste probleme, ca este cu serviciul si asta-i ocupa tot timpul, asta a spus.dar face niste faze care arata ca te place. straight face

| SexExpertu a răspuns:

Cred ca ar trebui sa lasi lucrurile sa mearga de la sine. Nimic nu e intamplator, daca si el te place atunci nu ai de ce sa iti faci griji. Nu-l presa, lasa-l cateva zile sa se gandeasca la ce i-ai zis. Lasa-l sa-si rezolve problemele pe care le are si mai incearca sa vorbesti cu el. Nu ii esti indiferenta si faptul ca a fost sincer cu tine de la inceput, eu zic ca are o bila alba. Rabdarea e o virtute cateodata happy