| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU,

Simt nevoia sa ma destainui, sper ca aveti rabdare pentru ca va dura ceva.

Acum aproximativ 2 saptamani am iesit cu niste prieteni la un "gratar" si am petrecut noaptea acolo. In acea seara am facut cunostinta cu o fata de care avea sa-mi placa, ea parea interesata de mine, mi-a zis sa o iau in brate, sa stau langa ea, s.a.m.d, insa boul de mine a baut prea mult alcool si de la mijlocul noptii incolo nu am mai fost in stare de nimic, vomam frecvent.

Doua zile dupa ne-am intalnit dinnou cand am iesit cu prietenii, la sfarsitul serii m-am oferit sa o duc pana acasa si am vorbit mai multe chestii.

Putin timp dupa iarasi "am dat nas in nas", insa de data asta lucrurile aveau sa se desfasoare altfel. Ea a plecat mai devreme pe motiv ca ii se facuse rau, dar nu a trecut mult timp si a sunat-o pe o prietena de a ei care era cu noi si i-a zis sa ma duc sa o duc eu acasa, bineinteles ca am acceptat. La vederea mea ea a parut foarte fericita si m-a luat in brate, s-a razgandit si am mers inapoi, pe drum s-a sprijinjt cu capul de umarul meu, si cand am ajuns a stat cu capul la mine in poala. La putin timp dupa m-a luat de mana si a zis ca mergem acasa. Pe parcursul drumului a batut apropouri, gen daca am prietena si ca ea cauta un baiat frumos, inteligent si cumine(nu ca m-as lauda, dar m-a descris perfect, ma rog, mai putin partea cu frumos). M-am gandit sa ii spun ce simt pentru ea, insa a primit mesaj de la mama ei cum ca bunica sa a murit, bineinteles ca i-am spus ca imi pare rau, mai mult insa mi-a parut rau de "norocul" meu. Cand am ajuns m-am rezumat la o imbratisare, eu fiind mai timid de fel si conditiile fiind date.

Dupa o zi m-am decis sa ii fac o surpriza prin care sa imi exprim sentimentele fata de ea, asa ca i-am luat un trandafir. Mi-am luat inima-n dinti si i-am scris pe facebook sa ne intalnim si ca am o surpriza pentru ea, insa a refuzat pe motiv ca nu o lasa parintii datorita faptului ca inmormantarea a avut loc ziua aceea. Nu era timpul potrivit pentru o astfel de surpriza, insa n-am avut de ales, am fost presat de timp. M-a tot batut la cap sa ii spun in ce consta surpriza, iar eu am cedat si i-am spus ca o plac, chiar daca am vrut sa ii spun asta in fata. Spre marea mea dezamagire mi-a spus ca nu are chef de o relatie.

N-am mai vorbit sau vazut pret de o saptamana.

M-am intalnit iar cu ea, mi-a spus ca ii pare rau, a adus vorba de surpriza si mi-a zis ca ii pot oferi o floare, langa noi fiind un fel de gradina, insa eu n-am facut-o, inca incercam sa trec peste, fara succes pana in ziua de azi.

Ieri am fost cu prietenii la strand, a venit si ea, insa n-am prea vorbit.

Aseara am visat-o iarasi, pentru a 4 a oara.

Orice sfat este binevenit, va multumesc si sa-mi fie cu iertare daca v-am rapit prea mult din timp.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cand iesi la un picnic, gratar, petrecere si vrei sa agati o fata, nu bei mai deloc, ca sa fii in control tot timpul, fara sa te ametesti si sa te faci de rusine. Eu stiu ca voi va dati bravi aratand cat de mult puteti bea, dar, in final, voi pierdeti tot fun-ul, ca va scapa esentialul cand nu mai sunteti in control.
Ca sa nu te ametesti si sa tis e faca rau cand bei alcool, evita sa mai amesteci bauturile, bea doar 1 singur fel de cal inceput si pana la final!
Cat priveste comportamentul fetei, fiind atat de micuta, nici macar nu stie ce vrea si nu are habar la ce s-ar putea astepta, probabil ii place sa flirteze, dar nu prea stie nici ea cum.
Ai rbadrea cu ea, abia acum se trezeste din stadiul de fetita in cel de adolescenta, acum inca face confuzii de comportament, nu stie inca daca esi papusa ei preferata, sau doar un baiat care o place.

7 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Faptul ca bei pana ti se face rau arata clar ca nu esti cuminte si nici inteligent, no offence.
Ma mir ca s-a mai uitat la tine dupa intamplarea asta.
Pe viitor sa fii mai atent la comportamentul tau si sunt sigura ca o sa ai mai mult succes cu fetele.

| anonim_4396 explică (pentru DeeaMarry):

Daca stau bine sa ma gandesc chiar suna prostesc, insa n-am "baut pana mi s-a facut rau", am baut putin din toate si de aia mi-a venit rau. Iti multumesc insa de raspuns si pe viitor am sa tin cont de el.

| LoveSleep a răspuns:

Tipa voia sex, nu relație.
Dar tot ce a primit a fost o bunică moartă, o 'mărturisire' și un aproape trandafir. Eu cred că e mai tristă decât tine.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Nu stiu ce sex voia ea, avand in vedere ca ea are 15 ani si eu 16...

| seth2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am avut rabdare sa citesc decat printre randuri. Daca nu a fost sex mai dam odata cu zaru' si eu zic ca a fost flirt (dragoste fara obligatii) laughing.

| Nemessys a răspuns:

Dupa semnele pe care le da, eu zic ca te place si atunci cand a zis ca nu are chef de o relatie, poate era suparata pentru bunica ei ( stii tu cum e, cand cineva e nervos / trist nu mai gandeste, spune si face direct fara sa stie). Deci eu cred ca vrea o relatie cu tine, adica de ce, nu? Mai incearca o data sa-i faci o surpriza dar ceva ce esti tu 100% sigur ca o sa-i placa si ca nu o sa dea gresi. Fa-o bine dispusa la MAXIM si atunci intreab-o daca vrea o relatie cu tine. E cam imposibil sa spuna,, nu". Si pe langa toata astea, ara-i cat de mult tii la ea si fi sincer cu ea cand vine vorba de sentimente, spune-i direct ce simti pentru ea. Bafta!

| driteo a răspuns:

Si eu sunt fata si am tot 15 ani si oarecum stiu ce simte fata aceea. Poate ca te place (avand in vedere ca a batut apropouri daca ai prietena si ca ar cauta un baiat ca tine) doar ca este posibil sa fie timida sau sa se teama ca vrei doar sa o amagesti si de aceea nu a vrut o relatie cu tine dar sunt aproape sigura ca se mai gandeste la tine. Sau s-a gandit ca a trecut printr-o perioada mai dificila si ca probabil un baiat nu este cea mai buna idee, adica s-a gandit sa nu o lase parintii sa fie impreuna cu tine, ei trecand printr-o faza mai sensibila. Dar daca vrei te-as mai putea ajuta cu niste sfaturi deoarece si eu trec prin ceva de genul situatiei tale.