| anonim_4396 a întrebat:

Imi place mult de o fata dar imi e rusine sa ii spun.Am observat ca se uita tot timpul la mine afectiv. Vorbes pe mess cu ea de diferite subiecte dar nu pot sa ii spun ca o plac.As vrea sa o sun sau sa o invit in oras dar nu stiu cum sa ii zic. Ce sa fac? Am 14 ani

Răspuns Câştigător
| lolly a răspuns:

Ei haide. ia-ti inima in dinti si spune-i, nu pierzi nimic. Fara risc nu faci nimic! Pe mess nu e face to face sau vocal, deci nu te dor mainile sa-i scrii asta :" stii. uite, chiar simt ceva pentru tine, te plac". nu stiu daca sentimentul e reciproc. lalahappy

3 răspunsuri:
| Lovξ a răspuns:

Uite eu sunt fata si cand imi place de un baiat fac aceleasi chestiihee hee asa ca eu iti sugerez (ce miar pacea si mie) sa vb cu ea dar nu pe mess sau la tel sa iesiti undeva doar voi 2 sau sa va intalniti la scoala undeva unde nu va vede nimeni si sa ii sp ca o placiday dreaming.si vei vedea si u cum va reactiona succes:*

| Ana_7904 a răspuns:

Incearca sa-i spui pur si simplu pana nu o sa fie prea tarziuhee hee Eu de ex cand mi-a placut de un baiat si lui de mine nu i-am zis si nici el mie si cand am vrut sa-i zic a fost prea tarziu pentru ca-i placea de altcineva crying

| Allysson a răspuns:

Pai cam in aceeasi situatie sunt si eu cu un baiat...fix la fel doar ca eu am 13 si chestiai sa ii spui ca o placi sa vezi cum reactioneaza...invito seara la o plimbare(ca seara nu va vede nimeni) si spune-i si intreab-o daca-i reciproc, nu ai ce pierde