| MAIAcares a întrebat:

Buna TPU :* De ceva timp imi place mult de un baiat, fara sa ii arat pentru ca nu prea ne cunoastem. El ma simpatizeaza putintel. De ex in noaptea de inviere se tot holba la mine si imi zambea si in general cand ma vede pe strada se uita insistent la mine. Cand avem ocazia sa fim mai aproape ( de ex in parc, pe banci alaturate ) ca de obicei, se uita la mine si incearca sa gaseasca subiecte de vorba. Dar partea rea e ca el are prietena de cateva luni.straight face si cred ca tine la ea. Am vazut din intamplare niste convorbiri cu ea pe facebook si ea chiar il iubeste. E foarte foarte geloasa. Precizez ca prietena lui e dintr-un alt oras si nu se vad asa des. Comunica pe mess mai mult. Nu inteleg, daca o iubeste ( se vede ca tine mult la ea ) de ce imi face faze ca astea?straight face
De cateva zile vorbim si pe mess, asa. diferite subiecte. As vrea sa ma mai bag in seama cu el, dar nu stiu cum >:" trebuie sa. i spun ceva special ca sa ma observe.convorbiri banale poate avea si cu celelalte fete. Eu sunt sigura ca il pot avea, chiar daca tine asa mult la prietena lui pentru ca ei au o relatie la distanta si se vor plictisi repede. Dar intrebarea mea este ce as putea sa. i spun, cum sa. i atrag atentia pe strada, ce sa fac sa ma >observe?:" Multumesc mult de tot! Fundita.

4 răspunsuri:
| DiaNa357 a răspuns:

Buna.
Pai dac vrei sai atragi atentzia puteti sa mergetzi impreuna si inca cu catziva prieteni comuni intr-un loc(la o piscina, la o petrecere, la ziua cuiva...etc)si stai aproape de el, vorbeste cu el, si chesti de genul aceste.Eu cred ca va functiona.:*Noroc

| ToxicGirl a răspuns:

Pai poti sa ii spui simplu : vreau sa vorbim ceva important! cred ca si el o sa isi dea seama despre ce e vb dupa ce zici asta... daca accepta inseamna ca e cat de cat interesat. daca spune ca are treaba sau nu poate.inseamna ca nu prea il intereseaza.deci o iubeste pe fata aia mult... poate vrea mai mult sa se joace.doar baietii is baieti. daca prietena ii in alta localitate vrea si el sa se distreze.doar nu ii casatorit laughing

| Deyux_5665 a răspuns:

Incearca sa il abordezi tu cand il vezi si sa aduci vorba de prietena lui!happy Poate iti va spune daca o iubeste sau daca vrea o relatie cu tine! bfta:*

| Laviutzza a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa vorbesti cu el pe mess si sa-l intrebi daca o iubeste cu adevarat pe prietena lui sau doar daca e o distractie.Incearca sa-i atragi atentie prin gesturi amuzante.Baietilor le place asta.Fa-i glume, dar incearca sa nu fi rautacioasa si da-i semne ca iti place de el. Poate simte la fel:*:*:*Te pup dulce si bafta