| anonim_4396 a întrebat:

Buna!:* sunt clasa a9a si de cand a inceput scoala imi place de un baiat in clasa cu mine. eu vin din alt oras insa m-am imprietenit deja cu niste fete si 2-3 baieti cu care vorbesc si rad zi de zi insa de el nu am reusit sa ma apropii fiindca acesta a venit din generala cu inca 4 colegi si sta mai tot timpul cu ei. [mentionez ca nu vreau sa i spun ce simt pe mess sau facebook fiindca relatia anterioara mi a dat de inteles ca nu e cea mai buna solutie] in pauze acesta se duce pe la toate clasele de a9a tot la fostii lui colegi si am observat ca se intelege bine cu toate fostele lui colege. mai mult de buna noi nu vorbim si eu sunt si mai timida de fel, si cand imi zice buna eu raman blocata si ma uit in contiinuu la el. nu stiu sigur daca si el ma place adica se uita in ore la mine si imi zambeste dar chestia e ca acesta sta la un colt diferenta de unde stau eu si ne mai intalnim dimineata dar nu vorbim. cum aflu daca si el ma place?:-s nu am incredere destula intr-o colega din clasa ca sa o pun sa-l intrebe, sincer eu nici nu stiu ce subiecte as putea discuta cu el mai ales ca el e si mai nebun asa nici nu stiu ce ii place si nu il prind mereu in pauze x_x

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pentru inceput intra in cercul lui de prieteni

| Nastia a răspuns:

Trebuie sa-ti faci curaj sa vorbesti.

| Yasmine1999 a răspuns:

Incearca sa te bagi inseama cu el, sa fiti prieteni buni iar la un momendat sa' i spui ce simnti :gen:Ma simt bine in compania ta as vrea sa stau cu tine mereu! iar el daca o sa te scoata in oras. sau alte lucruri inseamna ca e de bine

| 1Qitu a răspuns:

Pararea mea e sa te imprietenesti cu el si cu tipul sigur se va lega ceva. Asa a fost si in cazul meuwinking

| împartezâmbete a răspuns:

Mm gasesteti si tu momentul tau ideal, sari pe el, la figurat si propune-i sa iesiti la o intalnire sau cerei idul sau nr de telefon, si mai departe sigur o sa continue el sa te surprinda!

| Florina66677 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa-i spui pe mes sau pe facebook sau sa o pui pe prietena ta daca tot spui ca esti timida dar cea mai sipla solutie ar fi sa eu spui in fata

| Wolfyye a răspuns:

Cel mai bine ar fi pe mess sau facebook laughing

| AndreeaCristina31 a răspuns:

Coleg de clasa...nu-i cea mai buna idee sa incepi o relatie cu un coleg.o sa stati o vreme o sa va despartiti si o sa va stricati prietenia...mai ales ca vei avea un sentimet neplacut in fiecare zi la scoala cand il vei vedea o.O Spun din proprie experienta daca nu e un baiat serios cu care sa poti avea o relatie lunga. oricum sunteti colegi puteti fi prieteni buni big grin incearca sa discuti cu el sa vezi cei place sa vezi daca aveti interese comune big grin

| remambar a răspuns:

Ce copil esti.Trateazal cu indiferenta si nu-l mai cauta o vreme. Daca intr-adevar te place te va cauta cu siguranta. Uneori aparentele sunt inselatoare te pot face sa suferi mai tirziu.