| simonica57 a întrebat:

Imi place mult de un baiat de la mine din clasa suntem amici de 4 ani si mi-a zis odata ca ma place dar acum se poarta diferit cu mine nu mai vb cu mine
sau daca vb ne spunem doar buna si atat dar vorbeste numai cu amicele mele iar pe mine nu ma baga de loc in seama oare sa ii spun ca il plac?

Răspuns Câştigător
| TitiDrLove a răspuns:

Si eu am o colega pe care o ador de multa vreme si vorbeam pe mess cu ea orice si foarte mult timp(devenisem cei mai buni prieteni), dar de cand i-am spus ca o plac a devenit indiferenta, eu indiferent si s-a stricat totul sad. Acum nici nu am mai vazut-o on pe mess sau sa o salut de ceva zile.
Sfatul meu : Nu fii indiferenta daca iti place de el ca asa vei strica totul. Apeland la indiferenta, ii vei da dovada ca nu iti pasa si ca nu ai interes fata de el si nu va mai incerca sa te cucereasca sau sa flirteze cu tine. Fii tu insuti si vorbeste deschis, fii cea mai buna prietena a sa pentru inceput! Spune-i ca il placi din moment ce ti-a marturisit asta fiindca asta ar astepta, sunt sigur. spun asta fiindca si eu as fi fericit daca as auzi assta de la colega mea dupa cele inamplate, dar pe mine ma respinge total, tu poti profita de ocaziehee hee

Despre faptul ca va salutati si atat, e din cauza ca in momentul in care ti-a spus ca te place poate te-ai racit putin fata de el de cum erai inainte, astfel si-a propus sa nu mai incerce, sa nu te sufoce. Daca a inteles din comportamentul tau ca nu vrei sa fiti impreuna sta departe de tine si nu se mai baga in alte discutii de teama sa nu il respingi, crezand ca tu vei percepe asta ca un flirt si ca i-ai da sperante in continuare.Asta simt eu cel putin...desi as vrea sa vorbesc cu colega ca inainte. dar totul s-a schimbat si ea chiar asta crede.probabil.

Daca tii la o persoana, fii cat mai directa, caci, prin indiferenta poti strica totul si cum timpul se scurge persoana isi va mai potoli setea de tine!

Inca odata. spune tot ce ai pe suflet ca nu vei regreta "mai"!

6 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Multumesc mult pentru funda tongue

| TitiDrLove a răspuns:

Nu e adevarat... nu trebuie ca o relatie de dragoste sa zicem asa dintre colegi sa se sfarseasca de tot...ci se coboare o treapta pana la stadiul de prieteni. de ce sa il ignori? asa il faci sa simta ca nu ai pic de interes fata de el si de aia nu o sa iti vorbeasca happy

| angelmiki a răspuns:

Ai o mare problema mai bine iai cere sa paceti sex

| AnkiCardle a răspuns:

Radu are dreptate. Da`i funda >:d

| chiloţei a răspuns:

Zii pana mai ai timp asa se intampla si cu mine funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, sunt Diana! Si eu am aceeasi problema! Un baiat pe care il plac la nebunie mi-a zis in clasa a 4a ca sunt draguta, si acum nici buna nu imi mai zice!
Sfatul meu este sa il ignori!