| niciunnume19 a întrebat:

eu plac un baiat cam de 4 luni dar intre timp el a avut o relatie iar eu am suferit mult. Acum ei 2 s au despartit iar eu tot il plac pe baiatul acela. suntem amici, dar tot timp ul vorbim, ne punem puppy dog eyes, vorbim si prin sms-uri dar odata si bine se supara pe mine si vorbeste mai cuidat dar suparatea nu tine mai mlt de 10 minute. El inca mai tine la acea fata dar ea i-a spus si lui si mie ca nu se va mai impaca cu el (acea fata este prietena cu mine) pentru ca nu a tinut la el a facut chestia aia doar pentru a se razbuna pe mine. Eu nu stiu ce sa cred el ma place ( inainte de a se baga cu ea ne am placut )? Voi fi oare vreodata cu el? sa i spun ce simt pentru el, mi e cam frica sa nu-si bata joc?

4 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu el si sa-i spui ce simti pentru el. Daca nu ii spui nu ai de unde sa stii daca vei fi sau nu cu el. Nu ai de ce sa-ti fie frica. Daca stam si ne gandim logic, care ar fi cel mai rau lucru care ti se poate intampla daca ii spui? In cel mai rau caz iti va spune ca el nu simte la fel pentru tine si asta e... Sentimentele vor disparea de la sine. Dar ce se intampla daca va spune ca si el te place? Logic, veti fi impreuna si veti fi fericiti.

Ce se intampla daca nu ii spui? Vei suferi in tacere si intr-un final sentimentele vor trece. Nu exista nici un avantaj daca nu ii spui, pe cand daca ii spui ce simti pentru el sunt sanse de... aproximativ 80% sa spuna ca si el simte la fel pentru tine.

Cat despre chestia cu supararea aceea de 10 minute, a fost asa pentru ca tine la tine. Be smart. Have a nice daywinking

| serrrwtp a răspuns:

Si de aia nu mai ploua tongue

| niciunnume19 explică (pentru serrrwtp):

?

| serrrwtp a răspuns (pentru niciunnume19):

Scuze au umblat niste prieteni dean boualea pe aici scuze de com