| zZEllectRO a întrebat:

Îmi place o fata pe nume Beatrice ne cunoaștem dar eu as vrea sa merg peste friend zone cu ea... ea nu mă place ( nu mi-a zis asta dar eu asta cred) ce as putea sa fac sa mă placa?

Răspuns Câştigător
| biwltyad a răspuns:

Daca nu te place treci peste. Nu poti forta pe cineva sa te placa daca nu esti genul ei sau din orice alte motive. Nu se negociaza aici. Gandeste-te asa, te place o fata, tu nu o placi. Ti-ar placea sa incerce sa te convinga sa o placi? E penibil, trebuie sa ii respecti decizia ca nu vrea sa fiti decat prieteni. Daca iti place cu adevarat, te vei multumi sa ii fi alaturi. In timp poate sa isi schimbe parerea despre tine, oamenii se schimba, dar nu o forta pentru ca risti sa o pierzi de tot.

| zZEllectRO explică (pentru biwltyad):

Mersi! Răspunsul tău m-a ajutat! Dar nu asta e faza ea nu a zis ca nu mă place doar așa mi se pare mie... adică încerc sa vorbesc cu ea și etc dar Nst ce are de e foarte rușinoasa... îmi poți Zice ce sa fac ca sa nu fie așa de rușinoasa?

| biwltyad a răspuns (pentru zZEllectRO):

Vorbeste cate putin cu ea ca sa capete incredere in tine. Fi de treaba. Dar nu exagera, sa nu o sufoci. Prima data trebuie sa fiti prieteni, doar nu te astepti sa sara pe tine. Nu toate persoanele se imprietenesc usor. Mai intai trebuie sa va cunosteti, mi se pare penibil cand 2 persoane schimba 3 cuvinte si apoi isi declara prietenia/dragostea.

| zZEllectRO explică (pentru biwltyad):

Da! Dar ne cunoaștem de trei ani!

| biwltyad a răspuns (pentru zZEllectRO):

Va cunoasteti sau vorbiti constant? Din small talk-uri nu cunosti o persoana.

| zZEllectRO explică (pentru biwltyad):

Ne cunoaștem in viața reala

| biwltyad a răspuns (pentru zZEllectRO):

Small talk inseamna conversatii simple, fara sens despre subiecte banale, gen "ce faci" "cum iti e pisica?"

| zZEllectRO explică (pentru biwltyad):

Da da da stiu asta dar noi doi ne întâlnim in fiecare zii suntem vecini

| Ara997 a răspuns (pentru zZEllectRO):

Tu sa fi bucuros ca ai dat peste o asa fata.
Rusinea e marfa rara baiatule!- ma refer la cea reala nu la cea falsa
Pentru o fata rusinea este protectia ei in fata lucrurilor vulgare.
Nu-i spune te plac (e posesiv ) suna mai bine imi place de tine
Nu spune bancuri nesarate din dorinta de a o binedispune
Nu te apropia excesiv de ea adica respecta zona ei de siguranta

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui direct ca o placi sau daca nu poti indirect ii arati prin diferite modalitati mici.

| zZEllectRO explică (pentru anonim_4396):

Ok stii ceva acum îi și spun pe Mess direct oare e Ok?

| Ara997 a răspuns:

Daca ai rabdare cu ea s-ar putea sa te vada cu alti ochi dupaun timp.
e mare prosteala cu friendzonele.
adica o relatie intre oameni nu trebuie sa fie ca la catei de genul tzac pac -alta la rand.
incearca intai sa te apropii sa -i castigi increderea, sa vada ce calitati ai, sa o ajuti in anumite situatii sa-i dai de inteles ca o placi si ca o vezi mai mult dacat o amica.