| anonim_4396 a întrebat:

Daca o fata raspunde ceva de genul (fata in fata) "nu zic ca nu esti dragut, dar trebuie sa ne cunoastem mai bine" dar totusi...a acceptat o intalnire...Ori e aproape de friend zone ori e friend zone.dar totusi daca e asa de ce a acceptat sa ne vedem doar noi

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

De multe ori luam teapa cu friendzone-ul asta. E normal ca un potential partener, inainte sa ia o decizie in ce te priveste sa vrea sa te cunoasca putin mai bine. Nu are cum sa iti spuna nici ca te place, nici ca nu. Pentru ca nu stie. Ceva ii place la tine, altfel nu ar fi acceptat sa va vedeti. Dar de la a-i placea de tine suficient incat sa accepte o intalnire sau doua pana la a dori o relatie e cale lunga. Tu trebuie sa fii direct si sa ii spui clar ce vrei de la ea de la inceput, dar fara a distruge alte forme de relationare si fara sa iti schimbi atitudinea cat esti langa ea daca nu iti ofera tot ce vrei din prima, atata timp cat ea vrea sa petreaca timp cu tine si nu are impresii. Un partener de cuplu trebuie sa fie inainte de toate un prieten, altfel ce folos? Cat timp esti langa persoana aceea, o accepti cu ce are de oferit. Si vorbiti direct in ce priveste sansele de a avansa lucrurile. Ii spui pe un ton linistit dar ferm ca nu vrei sa fii undeva unde nu esti dorit daca simti ca te evita la un moment dat, ca sa nu dai in drame deloc necesare. Si de acolo depinde de ea. Daca are suficient bun simt incat sa iti spuna adevarul in cazul in care nu te mai place sau sa iti dea confirmarile necesare pentru a insista, pentru ca ea chiar isi doreste ceva cu tine si singurele impedimente sunt chestii nerezolvate din psihicul ei.

| Doub a răspuns:

Nu e băi niciun friendzone, terminaţi cu astea, nu mai fiţi aşa fraieri. Tipa e dornică să te lase să o cunoşti, să o descoperi şi să o cucereşti. Ţine doar de tine dacă eşti sau nu în stare să o faci să se îndrăgostească de tine.

| R0R0 a răspuns:

Poate vrea sa te cunoasca mai bine, sa vorbiti mai mult.Nu trage concluzii pripite.

| MrsAllAmerican a răspuns:

Probabil place pe cineva si acel cineva nu o place inapoi, asa ca vrea sa cunoasca lume noua. iti da o sansa, deci profita de ea.

| DodoDodo03 a răspuns:

Pai poate s-a plictisit sau are bun simt si vrea sa cunoasca pe cineva (posibil de plictiseala) Eu iti zic sa fii prudent, in perioada asta, numai poti avea incredere in cineva, tine minte, AI GRIJA, dar nu intrece limita!