| Kidaaaaaaa a întrebat:

Imi place un baiat... Mereu cand il vad sau aud de el ma inrosesc.
ce sa fac sa nu ma mai inrosesc si sa vorbesc linistita de el?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pupati-va mai repede si ai sa vezi ca dupa aceea iti trece si problema specificata.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru neutrino):

Inrositu tine de timiditate, iar timiditatea, din cauza respectului de sine scazut. chestiile astea nu se schimba asa peste noapte

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu-i mai da atentie

| JohnnyWylde a răspuns:

Da, da, stiu ca ma placi big grin ce pot sa spun, doar sunt un baiat foarte dragut. Cred ca ar trebui sa fi "naturala" adica sa fii tu insati, sa te porti si sa discuti in mod normal, ca de obicei. Nu e nevoie sa incerci sa-l impresionezi in vreun fel, ci poarta discutii normale cu el si te vei simti mult mai "comfortabila" (sa zic asa). Iti va fi usor.

| YTBDrawingBase a răspuns:

..sau sa nu iti mai bata inima cand esti cu el,si multe altele. fi atenta fata mea,iti spun ceva scump,si o sa te scutesc de ani de cautari in zadar: ca sa mai ai problema asta,cand vorbesti cu el,CONCENTREAZA-TE PE EL! nu pe cum te simti tu,ci pe cum se simte el. gandindu-te la bataile inimii,sau la faptul ca ti se inroseste fata, te exciti, sau mai stiu eu ce, nu faci altceva decat sa le dai importanta si sa ia amploare, total diferit de ce vrei.Astea fiind spune,de acum incolo VREAU CA TU cand vorbesti cu o persoana de sex opus de care iti place[nu am folosit cuvantul baiatlaughing)] sa iti concentrezi atentia pe cum se simte si se gandeste el! si NU pe tine. asa sunt si cu bolile, cand le dai importanta, si te gandesti la ele, si iti iei tot mai multe medicamente, si te preocupa...nu faci decat sa sapi locul, pui semninte si cultivi rele[sa nu folosesc ceva mai urat] si tocmai asta e. eu ..ca sa intelegi,folosesc asta cand ma apropii de fete noi si vorbesc cu ele. de cand am descoperit asta, lucrurile vin de la sine si ma doare in ***, akd vreau sa spun ca imi e mult mai usor, si mult mai sigur pe mine, ca baiat.stiu multe despre fete, ca nu mi-am bagat internet pentru jocuri draga mea laughing te sarut pe frunte Haha^^

| LoveIsForEverYoung a răspuns:

Gandeste-te la altceva si respra adanc!