| Alexandrachiriac1999 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva de ce sunt umflata jos, jos la burta? Acolo unde sunt ovarele si uterul?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sunt mult prea multe cauze si/sau motive care pot provoca balonari sau cresterea in volum a abdomenului inferior adica in zona ovarelor si a uterului. In asemenea situatii se impune efectuarea unei consultatii, prima data de catre medicul de familie. Nu se poate oferi un raspuns avizat si obiectiv fara sa fii consultata in mod efectiv. Multa sanatate!