| MacicasIonela1999 a întrebat:

Sunt umflata jos sub burta deasupra zonei intime... oare de la ce poate fi? :/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atunci este testut adipos (grasimuta)!

| CuriousStuff a răspuns:

Cand ai urinat ultima data?

| MacicasIonela1999 explică (pentru CuriousStuff):

Pai nu stiu

| MacicasIonela1999 explică (pentru CuriousStuff):

Dar sunt de ceva timp asa (saptamani )

| CuriousStuff a răspuns (pentru MacicasIonela1999):

Si cand mergi la baie sa faci treaba mica poti sa faci normal? Nu ai facut mai putin in ultima vreme? Sa bei la fel de multa apa si sa faci mai putin pisu ca de obicei? Si treaba mare? Nu ai fost constipata in ultima perioada?

| MacicasIonela1999 explică (pentru CuriousStuff):

Merg la baie foarte normal nu am probleme! Merg chiar mai des! Oricum ce legatura are cu ce am întrebat eu?

| CuriousStuff a răspuns (pentru MacicasIonela1999):

Pai are, pentru ca daca nu mergeai la baie sa faci treaba mica putea sa fie glob vezical, daca nu faceai nici treaba mare putea sa fie glob vezical datorat continutului intestinal. Acolo e vezica urinara si e cam singurul organ care se poate umfla in zona descrisa de tine. Daca mergi la baie normal inseamna ca nu aia e problema si s-ar putea sa fie cum a zis AnnaMaria, adica sa fii doar mai grasuta in acea zona. Depinde de cand ai observat ca e umflata si in cat timp s-a umflat si ce consistenta are. Daca poti sa prinzi de acolo si se simte la fel cum se simte la burta, adica poti sa tragi de pielesi grasime si sa faci un pliu cutanat de cativa cm grosime asta e "problema".