| IonCucu a întrebat:

Uneori imi este umflata burta parca ar fi plina de gaze)) din ce cauza poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Cel mai probabil esti balonat. Cauze pot sa fie multiple, de la cauze legate de dieta pana la probleme de genu constipatie sau blocarea tranzitului. Important e daca te si doare, de cat timp ai problema asta, si daca e intotita de greata sau varsaturi.

| ๓ยเ a răspuns:

Daca bei apa carbogazoasa, suc sau ceva gazos te simti asa pentru 5-max 10 min

| b34TdoWnLiV3 a răspuns:

Salut
Te simti balonat.
Bafta

| IonCucu explică (pentru b34TdoWnLiV3):

Daaa balonat, dar din ce cauza? Si ce sa fac? big grin

| b34TdoWnLiV3 a răspuns (pentru IonCucu):

Pai,sa nu mai mananci cu atata pofta, si sa faci sportwinking (Stai linistit asta e doar in capu tau ca esti ``gras``.)