| Andrey2016 a întrebat:

Imi spuneti si mie ce insamna asta.(noi fizic suntem foarte apropiati, adica aproape am trecut de preludiu, totul fara penetrare. El mi-a facut oral)Mai sigur ce inseamna"am trecut de preludiu, totul fara penetrare".

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Totul fara penetrare vaginala de catre penis, este definitia corecta a Petting-ului. Adica si ce ati facut voi, oral, sau si penetrare / dezmierdare vaginala cu degetele. Mare atentie la igiena manuala si a zonei genitale! Daca stiti dinainte ca urmeaza sa faceti Petting, trebuie sa va spalati foarte bine pe maini, cel putin 20 de secunde de sapuneala!

| PerfectAngel a răspuns:

Eu am scris chestia aia laughing. Preludiul este petting-ul dinaintea sexului, momentele acelea de excitare cu atingeri, sarutari, miscari si toate celw iar penetrarea este cand penisul penetreaza vaginul (intra prima data in vagin, dezvirginarea).

| corbulalbrosu a răspuns:

Prin preludiu se inteleg toate actiunile si jocurile sexuale practicate inaintea penetrarii si au ca scop pregatirea partenerei in vederea unei cat mai bune relaxari precum si pentru a se umezi/uda cat mai puternic vaginul. Toate acestea pot fi provocate prin excitatie senzuala sau mecanica adica degetica combinata cu oral adica petting insa fara penetrare cu penisul.

| SorinTudor a răspuns:

Petting se numeste, gasesti mai multe detalii aici: http://www.netdoctor.co.uk/sex_relationships/facts/petting.htm