| FloriinDobrinn a întrebat:

În 11 săptămâni intr-o probabilă sarcină care sunt simptomele? Tin sa mentionez că este răcită la ovare.

2 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Pai in primul rand nu ar mai avea menstruatie-asta e un semn care te cam pune pe ganduri intr atat incat sa faci un test de sarcina- apoi vin poftele alimentare, uneori si greturi matinale si stari de voma, ameteli, irascibilitate, oboseala, somnolenta, nevoia de a merge mai des la baie, sani sensibili si crescuti in volum, mici crampe abdominale etc. Unele femei mai norocoase nu au nici un simptom evident si duc sarcina la bun sfarsit fara neplaceri. La fel de bine poate suferi de o dereglare hormonala severa si sa creada ca e gravida. Un consult ginecologic ar trebui sa lamureasca problema si sa trateze eventualele probleme cum ar fi o raceala la ovare daca ea exista. Numai bine

| FloriinDobrinn explică:

Zile*** nu săptămâni