| butterflye a întrebat:

Spuneti'mi si mie oare ce se intampla cu mine? mi-a intarziat menstruatia 10 zile(asta e a 10a zi) contact sexual nu am avut din 20 august. e ceva timp de atunci si nu sunt insarcinata.adica nu cred.ca nu m-am ingrasat nu am pofte sau orice alt simptom si de atunci am avut C. M. mentionez ca am fost racita vreo 3 saptamani si acum iarasi sunt.mai umblu desculta si stau ca spatele gol.la scoala e foarte frig in clasa. mi'e frica sa nu fii racit si la ovare:-s si de aia sa'mi fii intarziat...am impresia ca imi vine sa urinez dar imi vine f putin si am mici usturimi de la raceala. voi ce credeti.sunt 97% sigura ca nu e sarcina. dar nah mai vreau pareri.multumesc:*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil nu e sarcina, ceea ce nu e deloc o veste buna. Fiindca o intarziere atat de mare in afara sarcinii semnifica cel mai adesea o suferinta serioasa, chiar grava. Nu te lasa pacalita de faptul ca raceala la ovare suna putin grav, de fapt este o problema foarte serioasa care lasa adesea sechele, uneori chiar mutilante. Trebuie sa ajungi cat mai repede la ginecolog pentru investigatii si tratament. Genul asta de probleme se agraveaza de la zi la zi si adesea duc la probleme de fertilitate.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu-i nici o problema, stai linistita.

| Ofiintă a răspuns:

Se spune ca daca iti intarzie menstruatia mai mult de o saptamana atunci inseamna ca esti gravida, cel mai de folos ar fi sa-ti iei un test de sarcina! bafta

| butterflye explică:

Scuze Brigaela ti'am dat din greseala stupid in loc de inteligent:*

| butterflye explică:

Vreau sa subliniez ca ultima data si in toate datiile am avut contact sexual, a fost protejat... dar nu stiustraight face am o teama asa.nu vreau sa fie o sarcina.de asta mi'e cel mai frica:-s