| Zeynepabc a întrebat:

In August menstruația mi-a venit pe 11. Pe 21, 24, 27 am avut contact sexual protejat fără ejaculare in vagin. Cred ca a fost doar lichidul preejaculator, luna aceasta mi-a venit menstruația pe 6. Acum am dureri de ovare si un mucus cervical, azi a fost spre galben. Ieri a fost ca albușul de ou. M-a durut spatele, capul. Poate fi o sarcina?

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poate fi vorba de sarcina.

| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece toate contactele sexuale au fost mereu protejate si intotdeauna protectia folosita a ramas intacta pana la terminarea actului sexual Nu a putut sa ajunga in vagin nici lichid preejaculator. Fiindca in ziua a 28-a a ciclului menstrual a pornit sangerarea reiese foarte clar ca in ciclul anterior NU s-a format si nici nu s-a instalat o sarcina in uter. Fiindca NU pot sa existe SIMPTOME DE SARCINA in acest moment, reiese ca durerile invocate sau secretiile ori mucusul cervical, NICIODATA nu pot sa fie considerate ca ar reprezenta indicii/simptome privin existenta unei sarcini. Probabilitatea de a exista o sarcina de poate exclude complet. Multa sanatate!

| Zeynepabc explică (pentru corbulalbrosu):

Nu stiu daca a rămas intact. Parca mi se schimba burta si durerile si toate celelalte de la ce sa fie?