| CristiB93 a întrebat:

In cat timp ati uitat persoana pe care ati iubit-o si v-a parasit? sad

15 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Cam greu sa uiti persoana la care ai tinut si pe care ai iubit-o.Nu putem sa stergem imediat cu buretele si sa o luam de la capat.Este nevoie de timp si de rabdare. Oricum cred ca de uitat nu vom putea uita niciodata aceea persoana, ci doar vom invata sa traim fara ea.
Eu nici dupa 3 luni de la despartire nu am reusit sa trec peste si nici sa il uit.Cu fiecare zi care trece imi este tot mai greu si parca nu imi este bine. Oricum de uitat nu il voi uita niciodata ci doar voi invata sa traiesc fara elsad.
Oricum viata merge inainte si poate intr-o buna zi totul va fi bine si vom reusi sa ne vindecam cat de cat. Speranta nu moare niciodata si cu ajutorul ei reusim sa vedem viata cu ochi mai buni.
Oricum trebuie sa fim tari si dupa cum spune si vorba aceea"intr-o zi va veni soarele si pe strada noastra".Nu ne ramane decat sa asteptam ca timpul sa vindece rana si sa putem sa mergem mai departe si mai ales sa nu ne mai doara asa de taresad.

| ostea a răspuns:

Odata ce iubesti o persoana nu o poti sterge cu buretele ca asa vrei tu.Trebuie TIMP si RABDARE.
Nimic nu este intamplator in viata asta chiar daca trecem prin anumite faze dramatice si totusi lumea nu se sfarseste cand suntem parasiti de fiintele ce le iubim, nu avem incotro si trebuie sa traim si fara ele dar in timp ajungem sa ne descatusam de tot ce este trist.Asta este viata si nu avem ce face, mergem inainte.Cu totii avem sufletul nostru ce ne asteapta.

| CristiB93 explică (pentru ostea):

Simt ca nu ma mai vrea nimeni si ca nu as mai avea nici o sansa cu nici o fata sad

| IustinaC a răspuns:

Eu si acum o mai iubesc pe acea persona...Am deja 1 an decind suntem despartiti si ceva inca mai simt chiar daca intre timp am avut mai multi parteneri

| unknownn a răspuns:

In momentul in care mi-am gasit o alta persoana care sa ma iubeascahappy

| CristiB93 explică (pentru unknownn):

Dar o asmenea persoana e greu de gasit, si simt ca nu as mai putea iubii sad

| Xtadelo a răspuns:

In momentul in care l'am vazut si i'am zis cateva laughing

| Mozurov a răspuns:

Te-a parasit.Da si? Vei gasi 10 femei mai bune ca ea. Daca te-a parasit e pierderea ei nu a ta(o sa vezi asta dupa ceva timp).In cat timp o poti uita? Asta depinde doar de tine.Ca sa uiti o femeie cat mai repede trebuie rapid sa o inlocuiesc cu o alta femeie sau cel putin sa incerci.Asa ca du-te si iesi de pe acum la intalniri cu alte fete.

| Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Uite ca aici e greu de zis. daca ai iubit-o cu adevarat si erai in stare de orice pentru ea, afla ca nu o vei uita toata viata ta. eu am iubit un baiat, am pus suflet din prima zi, dupa 2 luni de zile ne-am despartit pentru ca a intervenit ceva foarte grav. au trecut 5 luni de zile de atunci si nici in ziua de azi nu l-am uitat si nici nu am mai stat impreuna cu altcineva pentru ca nu am puttut. nu vreau sa imi bat joc dar vad ca viata uneori ne pune in aceasta situatie si ar cam fi nevoie sa o facem. asa ca eu iti spun ca, daca ai iubit mult o fata, si te-a parasit, nu o vei uita prea curand. incearca sa iti gasesti alinarea in bratele atcuiva si arata-i ca nu iti pasa. nu o lasa sa se bucure pentru lacrimile tale!

multa bafta

| CristiB93 explică (pentru Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii):

Dar nu inteleg de ce, cu cateva zile inainte de despartire spunea ca ma iubeste si multe alte lucruri frumoase apoi ma trezesc dupa cateva zile ca nu mai simte nimic pentru mine, dupa 8 luni perfecte as putea spune crying, cum poate sa spuna ca nu mai simte nimic dupa 8 luni, alt motiv nu am primit si a disparut, cum poate sa faca o fata asa ceva, observ ca pe TPU mai mult fetele sunt parasite si sunt cele care sufera, de ce trebuia sa mi se intample mie asta crying

| Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns (pentru CristiB93):

Sunt multe cazuri. eu am suferit dar am provocat si suferinta. nu trebuie sa fii dezamagit pentru ca roata se intoarce si Dumnezeu de sus vede pe cei toti de pe pamant. ea crezi ca nu va suferi? stai sa treaca,,, hai max 2 luni pana cand tie iti va trece '' depresia '' si vei intalni o alta fata, poate ca mai buna ca ea, atunci isi va da seama de ce a pierdut. tu nu trebuie sa suferi pentru ca acest timp irosit cu lacrimi in ochi cine ti-l mai da inapot? traieste-ti viata pentru ca e trecatoare! nu este timp de plans! chiar de vei fi doborat, ridica-te, scutura-te de praf si fruntea sus! totul e trecator!

| AdrianoB a răspuns:

Depinde,

Daca m-a inselat, o uit intr-o saptamana, MAXIM. Cred ca si mai repede. Pentru mine nu mai reprezinta nimic.

Daca a fost o despartire normala, ca nu ne mai intelegem sa zicem, poate 2 saptamani - o luna, dar nu-ti imagina ca in timpul ala plang de-mi sar capacele, ca nu sunt fetita. Im este greu, dar ca orice in viata asta, este trecator.

In nic un caz, nu ma omor petru nimeni, dar pentru NIMENI, NICIODATA.

Incearca sa-ti gasesti alte preocupari daca suferi. Iesi cu prietenii, incearca sa cunosti pe altcineva, distreaza-te. Nu e singura/ul de pe lume.

Stai linistit ca viata merge inainte, orice-ar fi. Poate nu e persoana potrivita. Candva o vei gasi. Nu trebuie sa disperi. Stii vorba aia: "Tot raul spre bine".

Incearca sa treci peste ca daca te gandesti tot timpul si-ti faci inima rea e nasol. Gandurile astea sunt periculoase pentru ca te imping sa faci lucruri nasoale. Ai grija.

Viata merge inainte. O sa-ti fie bine.

PS: Si stii vorba aia: O l...a la timpul eu face cat zece femei happywinking

| Crytek6 a răspuns:

2 zile

| pcornelia18 a răspuns:

5 6 saptamani forte greu am plans vreo 2 saptamani si dupa aia incet incet mi-am revenit

| AlKemi a răspuns:

Inca nu am uitat-o, dar incerc sa o fac.