| tonyc7 a întrebat:

In ce imprejurari credeti ca ar prefera o femeie tanara, singura, necasatorita, sa fie abordata in mod direct de un barbat necunoscut, dar dragut, de seama ei sau cu cativa ani mai mare, in incercarea de a lega o relatie serioasa?
Va rog sa dati cateva exemple de astfel de situatii sau locuri pe care le credeti ca fiind cat mai indicate. Multumesc!

14 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Aproape in orice împrejurare, depinde și de tipa acum, unele pot fi mai pudice decât altele. Eu am cunoscut tipi și in supermarket-uri și la înmormântarelaughing))

| tonyc7 explică (pentru AnemonaP):

Si cum, ti s-a intamplat sa vina la tine necunoscuti in supermarket si sa iti zica in fata ceva de genul: "Stii, tocmai te-am remarcat, imi place mult de tine, nu ai vrea sa ne cunoastem?" Pe bune? I-ai da nr-ul de tel chiar atunci pe loc, in supermarket, de la prima discutie, unuia care te-ar aborda si pe care si tu l-ai considera dragut (cel putin fizic, pentru inceput)? happy

Răspuns utilizator avertizat
| AnemonaP a răspuns (pentru tonyc7):

I-am dat peste căruț, mi-am cerut scuze, am început sa vorbim și de aici a plecat totullaughing Da, dacă totul ar fi ok, de ce nu.

| tonyc7 explică (pentru AnemonaP):

Serios? Chiar si pe strada, cu trecatori in jur, sa vina unul necunoscut, sa se bage in seama cu tine, nu te-ar deranja? Sau ai prefera mai degraba intr-un parc, cand te plimbi singura? happy

| AnemonaP a răspuns (pentru tonyc7):

Nu, dacă tipul e ok, nu are vrăjeala proasta sau chestii de genul, nu m-ar deranja

| tonyc7 explică (pentru AnemonaP):

Personal, eu prefer (si am si incercat, uneori cu brio chiar) cea de-a doua varianta, adica cea cu parcul. Desi si pe strada vad uneori, din pura intamplare, cate o tipa care imi place (pacat ca nu am intalnit astfel de tipe si in cercurile in care ma invart). Deci nu stiu cum se face ca numai dupa cate o necunoscuta, vazuta intamplator pe strada, imi fug ochii. laughing)) Si revenind la bagatul in seama intr-un parc, consider ca acesta e unul din cele mai ideale locuri ca un barbat sa se cunoasca cu o femeie. Tu nu crezi asta? Sau ai alte recomandari de locuri mai potrivite? happy

| AnemonaP a răspuns (pentru tonyc7):

Parerea mea e ca nu exista locuri potrivite, pot exista momente potrivite, sa te cunosti cu o persoana in orice situație si totul sa fie ok între voi. Aici depinde ambii. Cum este tipa, cum prefera sa fie abordată si mai ales, modul cum este abordată

| tonyc7 explică (pentru AnemonaP):

E greu si cu "momentele potrivite" mai ales in cazul meu, cand genul de tipa care imi place imi apare pur si simplu intamplator pe strada, cand ea se deplaseaza intr-o directie iar eu in alta.
Si chiar daca sta pe loc (o vad intamplator lucrand undeva, sa zicem, ca angajata) nu e usor sa intri in vorba la modul personal cu ea, atata vreme cat in jurul ei sunt mereu prezente si alte persoane (colege de serviciu, clienti ori simpli trecatori). Deci "momentul potrivit" cred ca e o chestiune ce tine de noroc mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe TPU. Aș avea cea mai mare încredere.

| tonyc7 explică (pentru anonim_4396):

Ce ironica esti! laughing))

| Silwian a răspuns:

In lift daca ai norocul sa ramanesti blocati! laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| Sktrkdk a răspuns:

Spitalul de psihiatrie