| Karina_2903 a întrebat:

In cine aveti mai mare incredere in prietenii sau pers. >iubita?: :X Argumenta`ti de ce

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Am încredere în mine!
Pa, pa.

| nobody_9468 a răspuns:

Nici in mine n-am incredere, dap'ai in altii?
laughing

Bafta.

| Sigmund a răspuns:

In persoana iubita pentru ca ea este singura care iti este cu adevarat alaturi, neconditionat la bine si la rau, pe cand prietenii adevarati sunt pe zi ce trece tot mai rar, as spune chiar pe cala de disparitiee.In definitiv, persoana iubita iti doreste binele neconditionat si-ti este alaturi in fiecare clipa a vietii.

| Sapphire a răspuns:

In cazul meu nu e persoana iubita, caci nu am un iubit momentan.
Cea mai mare incredere o am in mine si in familia mea.
Prietenii din ziua de azi nu iti mai sunt prieteni... adevarati.
Cand au nevoie de ceva, te sacaie cu lucrul asta pana le dai ce isi doresc. Ei, dar tu cand ai nevoie de ceva se fac ca nu te aud sau iti spun ca "nu pot". Ce fel de prieteni sunt astia? Totul e pe interes. Stii, e ceva in genul vorbei asteia "Frate frate, branza e pe bani."
Important e sa iti dai seama ca familia e mai presus de oricine. Ei ti-au fost, iti sunt si iti vor fi mereu aproape cand vei avea nevoie de ceva, de orice. Nu te vor barfi pe la spate, nu iti vor scoate ochii ca nu le-ai inapoiat banii cand te-ai imprumutat de la ei, s. a. m. d.
E foarte important sa nu te avanti cu capul inainte pentru oricine si oricand. Analizeaza totul cu mare atentie, si nu ar strica daca ti-ai pune prietenii odata la incercare sa vezi cat de prieteni iti sunt.

| nely19 a răspuns:

Pai in pers iubita, pentru ca "prietenii" din ziua de azi sunt falsitongue:*

| anduta160 a răspuns:

In persoana iubita pentru ca ea mi a fost alaturi la bine si la greu am trecut prin multe alaturi de el:X.prietenii majoritatea m-au lasat la nevoie asa ca nu meritahappy

| Daiana_1431 a răspuns:

In persoana iubita. De ce? Pentru ca el nu imi vrea raul si imi spune ceea ce gandeste, daca nu ii place ceva anume imi spune, nu trebuie sa se ascunda. Prietenii numai sunt asa de mare incredere in cazul meu. Daca nu fac ce vor ei sunt o persoana rea, si incep sa ma barfeasca. In schimb el, ma intelege si nu imi reproseaza nimic happy

| Georgix a răspuns:

In persoana iubita.Pentru ca mi-a dovedit ca pot sa am mai mare incredere in el, decat in prieteni.winking

| Alexaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu am mai multa incredere in prieteni pentru ca iubitul vine si pleaca.Multi baieti cauta decat sex si daca nu le oferi, zic pa si atunci, te intorci tot la prieteni.Eu am o prietena foarte buna, o cunosc de 15 ani, si pentru ea, as renunta la iubitu meu daca intervine ceva nasol.

asta e parerea mea. Poate si prietenii sunt fasli pentru ca nu tii alegi bine sau nu`i cunosti indeajuns incat sa stii cum sunt ei de fapt, dar iubitu/iubita pot gresi mult, tu esti suparata si ca sa te descarci, ai nevoie sa-i spui cuiva si atunci apelezi la cineva, nu? Asta e parerea mea

| Puxy:X a răspuns:

Sincer in prietenii...

Daca sunt prietenii adevaratzi nu cei care se considera prietenii tai din interes:*

Poi vezi tu la un momendat persoana iubita va disparea o realtie nu poate dura toata viata { daca nu esti casatorit/a} insa prietenii adevaratzi raman :*:*

| SweetCherry a răspuns:

Sa fiu sincera nu as putea sa-i spun tot luilaughing
tot la prietenele mele raman pentru ca el daca vede una mai sexy bai ma frumoasa ma lasa cu ochii in soare dar prietenele nu sunt chiar asa si de asta ma bazez pe ele.Nu prea am incerdere in baieti devil mai mult ma bat cu ei laughing da ce sa le fac daca ma enerveaza?>

| Micheline a răspuns:

In ziua de azi nu prea se mai merita sa iti pui increderea in cineva. Avand in vedere ca in ziua de azi o persoana detine mai mult de 15 feţe si probabil niciodata nu o sa-l poti cunoaste cu adevarat.Pana si cel mai bun prieten te tradeaza chiar. O persoana de incredere se vede la rau nu la bine.Eu,sincer,am cea mai mare incredere in parintiwinking

| diiiiiannnnaa a răspuns:

In iubitul meu; x, chiar si cand eram despartiti m`a ajutat mereu love struck

| adina_6125 a răspuns:

Normal ca in persoana iubita pentru ca in el am cea mai mare incredere iar prietenii mei cateodata vor doar sa ma faca de ras

| Smoke_7892 a răspuns:

Sa nu uiti un singur lucru: in viata decat familia iti vrea binele! restul sunt pe intereswinking

| jarulitza a răspuns:

In iubitul meu pentru ca prietenii sunt langa tine doar cand iti merge bine, in schimb iubitul (daca ai noroc si gasesti pers potrivita) e langa tine si la bine si la rau si niciodata nu se gandeste cum sa profite de pe urma ta.

| kamy18 a răspuns:

In familia mea am cea mai mare incredere deoarece stiu ca imi doresc numai binele iar p al 2 loc este persoana iubita care ma intelege si ma ajuta mereu, in ziua de azi prietenii sunt foarte perversi si asta o zic pentru ca am patit-osad