| oana_1897 a întrebat:

Cum va alegeti prietenii? Ce va face sa aveti incredere in ei?

Răspuns Câştigător
| amalyutza a răspuns:

Poi prietena imi place sa fiu cu toata lumeahappy. dar prietenii adevarati nu mai prea exista. m-am lamurit.nu o data de mai multe ori...asa ca depinde...:p.

10 răspunsuri:
| albastrel a răspuns:

Nu am prietenii...am doar cunostinte big grin.in general imi fac prieteni pe cei care stiu ca tin la mine...de aceea poate am avut mai multi prieteni decat prietenewinking

| DoomNEzeu a răspuns:

Exista doar prieteni pe interese si daca ai ce oferii ai ogramada prieteni, pritre care pe unii nici nu ii cunosti.

| eek a răspuns:

Prieteni adevarati nu o sa existe niciodata. si m am invatat minte sa nu mai am incredere in oameni. oricine ar fi...

| LuS[z] a răspuns:

Comportamentul lor, gandirea lor.

| www a răspuns:

Ca la piata.straight face

Nu ii aleg, ne cunoastem, ne intelegem si dupa ajungem sa fim prieteni.

| matei_8120 a răspuns:

Stiu ca lauda de sine nu miroase a bine, dar vreau sa va spun ca eu sunt un prieten grozav, dar din pacate nu prea ma merita nimeni din cei pe care ii cunosc crying. Acum cativa ani m-am imprietenit cu cineva si timp de 2 ani m-am comportat super frumos cu el, nu l-am mintit niciodata dar el cam asta facea si inca mai face.Am inceput sa fac si eu cam ca el si acum se cam supara si el pe mine(dar el nu isi da seama k asa face si el)

| nicoleta_7429 a răspuns:

Nu am o metoda de alegere, pur si simplu ma imprietenesc cu ei. Poate ca sunt o fire mai deschisa, mai prietenoasa. Las totul intuitiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am prieteni, am amici...nimic nu ma facesa ma cred in ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca alegi prietenii atunci nu va fi deloc o prietenie ci doar ce iti trebu.

| Stefy_6049 a răspuns:

Hello oana.as vrea sa incerc sa iti raspund la intrebare. uneori e greu sa ai incredere in tine insati... dar sa mai ai incredere si in altii...prietenii adevarati raman langa tine si cand iti e greu insa acei prieteni nu se gasec usor...pentru k la un moment dat intervine ceva si chiar daca sunteti cei mai buni prieteni...totul se poate distruge intr-o secunda...crede-ma pentru ca fiecare om are nervi iar cand se enerveaza spune si vrute si nevrute iar acele "nevrute" pot ramane pentru o perioada lunga in sufletul celui p care l-ai ranit fara sa vrei.deci sincer nu trebuie sa cauti prietenii...pentru k vor fi aceia d la care t astepti cel mai putin.:*:*:*