| KodRoute a întrebat:

În clasa a 11-a m-am îndrăgostit (și cred că încă mai sunt) de o fată care la rândul ei cred că era îndrăgostită de mine, cel puțin așa credeam, după forma în care se purta cu mine și atunci când eram prin preajmă. Nu ne cunoșteam foarte bine și nici nu am ajuns să ne împrietenim, probabil din cauză că eu eram cam timid (și încă mai sunt), mai ales că vorbim de o fată aici. Totul a început într-o zi când această fată minunată a intrat după mine într-o clasă și pur și simplu, fără să-i vorbesc sau să fac ceva anume, m-am întors uitându-mă la ea și hopa! în numai câteva secunde avusesem parte de cel mai frumos zâmbet pe care îl văzusem vreodată, nu cred că am mai văzut o fată mai drăguță, serios. Acel zâmbet era pur și simplu încântător. Nu m-am putut abține la a mă îndrăgostii de ea acea zi. Încă îi mai țin minte zâmbetul și vocea ei de îngeraș happy. Problema este următoarea: dacă o mai văd în clasa a 12-a cum fac să-i vorbesc fără să tremur de emoții/roșesc sau să zâmbesc în continuu? Ași vrea să am o discuție normală cu ea dar nu știu de ce nu mă pot abține fără să fac evident faptul că îmi place de ea. Îmi puteți da niște sfaturi? Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu ai cum, cu toate incercarile tale.

| Ezeru a răspuns:

E foarte evident ca o iubesti mult si asta nu o poti ascunde. Incearca sa o cunosti chiar daca rosesti etc. nu conteaza tu incearca sa o cunosti mai bine si la un moment dat cand o sa o cunosti suficient si ea o sa te cunoasca mai bine o sa ii spui tot ce simti. Iti urez mult succes stiu ca va fi greu sa vorbesti cu ea cu atatea emotii, dar primele cuvinte sunt mai grelewinking

| aliali61 a răspuns:

Chiar daca am 14 ani si probabil consideri ca nu sunt in masura sa-ti dau sfaturi..ar fi frumos sa o inviti undeva, sa va cunoasteti mai bine ..si daca o sa te rosesti/emotionezi, ii explici ca asta ti se intampla in preajma persoanelor importante pentru tine...

| fornea a răspuns:

Bei putina tarie inainte sa o intalnesti te duci la ea si nu mai ai nimic pe bune merge sau varianta mai simpla ii spui direct in fata ca o placi daca nu poti sa ii spui tot bei putin si ii spui