| invalidename a întrebat:

Sunt băiat și am și o nelămurire care mă apasă, această întrebare, aș dori răspunsuri cât mai serioase.
In urmă cu 2-3 luni tot visez o fată, care acea fată este o colegă din 6-8 din generală, o plăceam mult. Eu acum un an jumătate am terminat școala, erau 3-4 ani de când nu am mai văzut-o deloc, eu deja o uitasem și felul aproape cum arăta... Primele nopți când am visat-o am zis că poate e doar o coincidență dar după câteva zile mă duc într-un oraș care este îndepărtat, care erau șansele să o văd in același loc și același oraș pe acea fată după mult timp? Mai ales că o visasem și in acea noapte fără să vreau sau ceva. După o săptămână și ceva aproximativ in același oraș dar in loc diferit o văd tot pe ea, sincer încă aș simți că o plac când o văd, dar m-am simțit ciudat să o bag așa pe stradă random in seamă, chiar dacă și ea se uita după mine cum și eu după ea, in aceeași zi când am ajuns acasă i-am dat add pe Facebook și mi-a acceptat, nu i-am dat mesaj nici eu ei și nici ea mie mai ales că este fată și țin minte că in generală nu mă prea mă plăcea, eram urâțel. M-am schimbat mult de atunci.
Faza e că și azi-noapte am visat-o tot la fel ca până acum că vorbesc cu ea față în față și din astea... Și pe mine mă apasă gândul de ce tot o visez și după atâta timp de când nu o văzusem, pentru că eu deloc nu mă pun la somn cu gândul la ea și din astea, nici ziua le fel, nu mă gândesc la ea și nu o am in cap.
Vreau răspunsuri cât mai serioase, mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Numee a răspuns:

Frate daca chiar o visezi noapte de noapte si te-ai si intalnit ce ea, apoi tia m-ai acceptat si cererea de prietenie pe Facebook ce vrei mai mult de atat, eu cred ca asta e destinul!
Urmatoarea data cand te intalnesti cu ea pe strad eu zic sa vorbesti cu ea pentru ca nu ai nimic de pierdut, cine stie poate si ea te place daca ai spus ca te-ai schimbat!
Daca o mai vezi bagate cu ea in seama nu astepta sa faca ea primul pas.
Succes!

3 răspunsuri:
| marinescub701 a răspuns:

Daca o tot visezi, inseamna ca inca mai simti ceva pentru ea. Daca si ea se uita dupa tine, eu zic sa iti faci curajul de a vorbi cu ea. Poate poate va surande norocul. Daca nu a fost sa fie, oricum nu ai nimic de pierdut, care ar fi diferenta? In cel mai bun caz sfarsesti cu fata la care tii, in cel mai rau caz nu se schimba nimic

| invalidename explică (pentru marinescub701):

Mulțumesc pentru răspuns bro! happy